Wsparcie dla grup i organizacji producentów – wnioski tylko do 30 grudnia

Nowe grupy i organizacje producentów, które chcą otrzymać dofinansowanie na prowadzenie działalności, jeszcze do 30 grudnia 2022 r. mogą złożyć taki wniosek w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Działanie „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” finansowane jest z PROW 2014-2020.

Wsparcie dla grup i organizacji producentów – wnioski tylko do 30 grudnia

O dofinansowanie można ubiegać się do 30 grudnia 2022 r.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można składać osobiście lub elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP. Można je również nadać w placówce Poczty Polskiej.

Pomoc finansowa na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” skierowana jest do nowych grup producentów rolnych, czyli tych uznanych od 1 grudnia 2021 r. na podstawie przepisów z 2000 roku. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych i prowadzić działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa. O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów, które uzyskały status uznania na podstawie przepisów z 2004 roku. Wsparcie nie jest skierowanie do producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Beneficjenci otrzymują dofinansowanie przez pięć pierwszych lat, następujących po dacie uznania grupy producentów rolnych lub organizacji producentów. Są to roczne płatności, które wynoszą: w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto, w drugim roku – 9 proc., w trzecim roku – 8 proc. w czwartym roku – 7 proc., w piątym roku – 6 proc. Limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

300 tys. zł na jednego beneficjenta – jeden nabór się kończy, drugi zaczyna

Wnioski można składać od 17 listopada. Jest to już dwunasty nabór dla grup i organizacji producentów w ramach PROW 2014-2020. Dotychczas w obecnym naborze potencjalni beneficjenci złożyli 46 wniosków.

Więcej informacji – otwórz

Źródło: ARiMR

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Co wynika z listy firm importujących zboże?

Chyba najprostszy wniosek, jaki nasuwa się po lekturze listy firm, które importowały zboże z Ukrainy jest taki, że to pieniądz rządzi światem, a w biznesie nie ma...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics