Wsparcie produkcji trzody chlewnej

Zdiagnozowanie najważniejszych problemów nurtujących sektor produkcji trzody chlewnej oraz właściwe ukierunkowanie wsparcia, które dałoby wymierny, dodatni skutek ekonomiczny, to zadania Zespołu do spraw opracowania programu wsparcia sektora produkcji trzody chlewnej.

14 lutego br. odbyło się spotkanie podsumowujące jego prace. W rozmowach uczestniczył minister Stanisław Kalemba.

 

\"Wsparcie

 

W toku prac Zespołu ustalono, że najważniejszym działem w produkcji świń jest hodowla loch i produkcja prosiąt. Stwierdzono, że ta właśnie działalność powinna być szczególnie wspierana także w inwestycjach.

– W szczególności godne poparcia są wszelkie formy zrzeszania rolników, prowadzące do wspólnego tworzenia większych stad umożliwiających wyprodukowanie wyrównanych partii handlowych prosiąt, gwarantujących wysoki status zoohigieniczny – podkreślił minister i dodał, że wsparcie powinno wspomagać możliwość uzyskania wartości dodanej  z gospodarstwa.

Czytaj: Tragiczne prognozy dla trzody chlewnej
Czytaj: Wiosenne podwyżki wieprzowiny przed nami!

Sprawozdanie z prac Zespołu jest propozycją ekspercką przedstawioną ministrowi rolnictwa i będzie znaczącą pomocą w pracy resoru. Ponadto minister przypomniał, że nowy PROW 2014-2020 będzie szeroko konsultowany wśród organizacji społecznych.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here