Z przechowywanej w beczkach „deszczówki” produkował… nielegalny alkohol

Policjanci z Kłodzka w jednym z budynków na terenie powiatu zabezpieczyli aparaturę do nielegalnej produkcji alkoholu, kilka beczek z półproduktami oraz butelki z wysokoprocentowym trunkiem. Za nielegalny wyrób alkoholu właściciel sprzęty do jego wytwarzania odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

W beczkach deszczówka

Mundurowi mieli informację, że w jednym z budynków w powiecie kłodzkim znajduje się sprzęt do nielegalnej produkcji alkoholu. Gdy policjanci pojechali na miejsce, w pomieszczeniach domu jednorodzinnego znaleźli urządzenie do destylacji oraz cztery 200 litrowe beczki z fermentującym półproduktem. Ujawnili też kilka litrów wyrobu spirytusowego bez polskich znaków akcyzy. 63-letni właściciel aparatury przekonywał funkcjonariuszy, że w beczkach gromadzi wodę deszczową. Takim tłumaczeniem nie udało mu się jednak zwieść mundurowych, którzy zabezpieczyli sprzęt do produkcji alkoholu oraz półprodukty do jego wytwarzania.

63-latek może teraz usłyszeć zarzut nielegalnego wyrobu artykułów alkoholowych, za co grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Kłodzku

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × five =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,106ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE