Zacięta walka o podium. Ten producent ciągników dodał gazu

Październik 2017 roku przyniósł rejestracje 735 nowych ciągników, to jest 29 proc. mniej niż przed miesiącem. Udało się poprawić wynik z analogicznego okresu zeszłego roku, kiedy zarejestrowano o 41 proc. mniej nowych maszyn.

rolnictwo, portal rolny, sprzedaż ciągników, ciągniki, leasing, John Deere, Ursus, Zetor, Deutz Fahr, New Holland

Największy kawałek październikowego tortu przypadł marce John Deere, do producenta należało 29 proc. udziałów rynkowych w tym okresie. Zwyczajowo w tym miesiącu obserwujemy wyższe spadki poprzedzające końcoworoczne rejestracje maszyn na dilerów, wydaje się jednak że John Deere pozazdrościł wrześniowego wyniku Ursusowi i postanowił nadepnąć na pedał gazu. Ponad połowa październikowej rejestracji ciągników producenta widnieje na osoby prawne – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

John Deere wyprzedza konkurencję

W październiku John Deere zajął pierwsze miejsce pod względem ilości rejestracji. Dzięki sprzedaży 211 maszyn marka osiągnęła miesięczny wzrost rejestracji w wielkości 94 proc. Firmie udało się także poprawić wynik z analogicznego okresu ubiegłego roku o 42 proc. Na drugim szczeblu podium uplasował się New Holland. W październiku zarejestrowano 102 maszyny włoskiego producenta – to o 40 proc mniej niż w ubiegłym miesiącu, ale o 16 proc więcej niż w październiku 2016 roku. Trzecia pozycja przypadła marce Deutz Fahr, która odnotowała sprzedaż 74 nowych traktorów. Tym samym niemiecki producent zaliczył 1 proc spadku w stosunku do września. Odniesiony przez producenta wynik jest również gorszy od zeszłorocznego o 27 proc.

Popularna seria 6M

W październiku chętnie wybierano serię 6M z oferty marki John Deere. Najpopularniejszym modelem okazał się John Deere 6120M. Zarejestrowano 29 maszyn o tym oznaczeniu. Drugim pod względem liczby rejestracji ciągnikiem był John Deere 6155M, który znalazł 25 właścicieli. Trzecim najchętniej wybieranym modelem w październiku był New Holland TD 5.85. Sprzedaż tego traktora wyniosła 22 egzemplarze.

Wielkopolska z największą liczbą rejestracji

W październiku najwięcej nowych ciągników pojawiło się w Wielkopolsce. Rejestracja wyniosła tam 108 maszyn, co przekłada się na 48 proc wzrostu w stosunku do poprzedniego miesiąca. We wrześniu wspomniany region plasował się bowiem dopiero na szóstej pozycji. Niewiele mniej traktorów trafiło na Mazowsze. Na terenie województwa znalazło się 105 nowych ciągników, co oznacza 30 proc spadku w stosunku do września. Trzecią lokatę objęło województwo łódzkie, z liczbą 75 rejestracji. W październiku sprzedaż nowych traktorów wyniosła tam o 31 proc mniej niż w poprzednim miesiącu.

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here