Advertisement

Zaczęło się. Tysiące dróg zablokowanych

Trwa kolejny zapowiedziany strajk rolników, którzy, jak twierdzą,  nie odpuszczą dopóki prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. Piątką dla zwierząt nie zostaną zawieszone.

Jak podaje AGROunia drogi w całej Polsce będą zablokowane w ponad 200 miejscach. Rolnicy jednak wciąż się jednoczą i organizują strajki w swoich miejscowościach.

Od wczesnych godzin porannych trwają strajki na głównych drogach. Na podkarpaciu od godziny 8:00 rano zablokowanych jest kilka dróg.

 

Michał Kołodziejczak, lider AGROunii podczas konferencji prasowej zapowiedział, że rolnicy już się nie cofną: Dziś cała Polska przypomni sobie jak rolnicy strajkowali w latach ’90. Rolnicy nie chcą nic więcej niż po prostu spokojnie wykonywać swoją pracę. Kochamy naszą prace kochamy nasze zwierzęta i nie pozwolimy, by ktokolwiek zniszczył to, na co długo pracowaliśmy i darzymy wielkim uczuciem.

Rolnicy zapowiadają, że będą strajkować do skutku. Proszą o spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim, jednak nikt ich nie chce wysłuchać.

Władza udaje, że nie widzi problemu. Mało tego! Władza nie chce zrozumieć, że tylko dialog może pomóc.  Obecny Rząd ma gdzieś problemy zwykłych ludzi  – mówi Michał Kołodziejczak.

Rolnicy w ramach protestu odwiedzają posłów i senatorów którzy poparli nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Pod ich domami rozrzucają słomę, nieczystości i przyczepiają banery informujące, że TU mieszka zdrajca polskiej wsi. Znaleźli dom  i naznaczyli także Ministra Rolnictwa i rozwoju wsi – Grzegorza Pudę.

Oprac. na podstawie FB AGROunia

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie

Bardzo interesujący wywiad Marcina Łojewskiego, członka zarządu Kaufland Polska, dla Business Insider Polska na temat cen żywności. - Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie. Choć...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE