Zamiast opiekować się gospodarstwem sąsiada, zrobili „wyprzedaż”

Stopniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież. 65-latek i jego 28-letni syn mieli opiekować się gospodarstwem mieszkańca sąsiedniej miejscowości. Właściciel gospodarstwa po powrocie do Polski stwierdził brak między innymi płodów rolnych oraz przedmiotów codziennego użytku. Swoje straty oszacował na łączną kwotę 3200 złotych. Rodzinny duet trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zamiast opiekować się gospodarstwem sąsiada, zrobili „wyprzedaż”
Zamiast opiekować się gospodarstwem sąsiada, zrobili „wyprzedaż”

Na początku marca do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zgłosił się właściciel gospodarstwa rolnego z gminy Stopnica. Poinformował, że na czas swojej nieobecności spowodowanej wyjazdem do pracy za granicę, opiekę nad swoim dobytkiem powierzył 65-letniemu znajomemu oraz jego 28-letniemu synowi. Już podczas pobytu za granicą dowiadywał się, że obaj mężczyźni mogą wyprzedawać jego majątek. Po powrocie do kraju przekonał się, że informacje były prawdziwe. Pokrzywdzony stwierdził brak w swoim gospodarstwie płodów rolnych oraz innych przedmiotów. Swoje straty oszacował na łączną kwotę 3200 złotych. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu zatrzymali w tej sprawie obu „opiekujących” się gospodarstwem mężczyzn. Noc spędzili w policyjnej celi, dzisiaj będą prowadzone dalsze czynności.

Groźne zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym

Konsekwencją czynu, o który podejrzewani są obaj mężczyźni może być kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Busko-Zdrój
Fot poglądowe

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics