Zanieczyścił drogę i został zatrzymany. Ile musi zapłacić?

Jarosławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym, który zanieczyszczał drogę publiczną. Jak się okazało 49-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zanieczyścił drogę i został zatrzymany. Ile musi zapłacić?

W czwartek, około godz. 15 w Zamojscach, policjanci z jarosławskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. Mundurowi zwrócili uwagę na kierowcę, bo zanieczyszczał drogę publiczną. Z kół ciągnika oraz z pługa na jezdnię spadały ziemia oraz błoto.

Traktorzysta był kompletnie pijany

Jak się okazało, 40-latek był kompletnie pijany. Badanie wykazało 2,74 promila alkoholu w jego organizmie.

Mieszkaniec gminy Orły wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rolnik zapłaci za zanieczyszczenie drogi

Mężczyzna odpowie także za popełnione wykroczenie. Zanieczyszczenie drogi publicznej jest wykroczeniem określonym w art. 91 kodeksu wykroczeń. Sprawcom tego rodzaju wykroczeń, poza zobowiązaniem do oczyszczenia drogi, grozi kara grzywny do 1500 zł.

Źródło: KPP Jarosław

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Terminy na dostosowanie miejsc do przechowywania nawozów naturalnych. MRiRW wyjaśnia

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismem z dnia 15 lipca 2024 r. odniosło się do prośby Izby Rolniczej w Opolu o przedstawienie obecnie obowiązujących...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics