Zapraszamy na Konferencje Zimowe Syngenta. Zobacz, gdzie się odbędą

Cykl Konferencji Zimowych organizowanych przez Syngenta rozpocznie się 30 stycznia 2018 roku. Najważniejszym elementem będzie prezentacja zintegrowanej oferty dla uprawy zbóż. Nie zabraknie nowości w ochronie fungicydowej takich jak Elatus Era i sprawdzonych sposobów na regulację wzrostu zbóż – Moddus i Moddus Start. Producentów zbóż z pewnością zainteresuje rewolucyjne działanie substancji  SOLATENOL™.

rolnictwo, portal rolny, zysk rolnika, opryskiwacz, syngenta, solatenol, protiokonazol, Elatus Era, Konferencje Zimowe Syngenta, Marta Damszel, Marek Miszczyk, IOR

Produkty oparte o tę substancję aktywną są obecnie najchętniej rekomendowanymi fungicydami przez niezależnych doradców w takich krajach jak Niemcy i Francja.

SOLATENOL™ szybko wchłania się w warstwę woskową i tkanki liścia, następnie po szybkim pobraniu powoli się w nich przemieszcza i zapewnia długą ochronę. Przez długi okres idealnie zabezpiecza całą blaszkę liściową. Dodatkowo zapewnia także ochronę nowych przyrostów. Na podstawie wyników badań niezależnego instytutu badawczego ADAS z Wielkiej Brytanii nawet 40 dni po aplikacji substancji SOLATENOL™ skuteczność zwalczania septoriozy wynosi 80%! Potwierdzają to również doświadczenia własne Syngenta, pokazujące dłuższe działanie substancji w porównaniu do referencyjnych substancji z grupy SDHI.

Elatus Era ze względu na zawartość dwóch niezwykle mocnych substancji aktywnych, czyli solatenolu oraz protiokonazolu stanowi idealne, kompletne rozwiązanie w ochronie zbóż, a zastosowanie fungicydu w fazie liścia flagowego zapewni nie tylko długotrwałą ochronę, ale przede wszystkim znaczny wzrost plonu. Elatus Era posiada bardzo szeroką rejestrację we wszystkich zbożach tj. pszenica ozima i jara, jęczmień ozimy i jary, pszenżyto ozime oraz żyto. Elastyczne okno stosowania wyróżnia produkt na rynku, zgodnie z rejestracją można go stosować od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-69) dla pszenicy, żyta i pszenżyta, natomiast dla jęczmienia od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-59).  Idealnie sprawdzi się w tzw. zabiegu T-2, czyli drugim zabiegu fungicydowym, a najbardziej optymalne okno stosowania przypada na fazę BBCH 37.

Wykłady naukowców i ekspertów

Na tegoroczne konferencje Syngenta zaprosiła uznanych ekspertów-naukowców. Dr Marta Damszel z UWM w Olsztynie będzie prezentowała najnowsze informacje o zagrożeniach związanych z patogenami zbóż, a dr Marek Miszczyk z IOR w Gliwicach przybliży temat  podrabianych środków ochrony roślin.

Rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego, a w szczególności techniki efektywnej aplikacji i zapobiegania znoszeniu środków ochrony roślin przedstawi firma Kverneland. Ofertę dla rolników zaprezentuje także firma Bolte – dystrybutor odzieży ochronnej.

Wielka loteria

W programie konferencji jak co roku nie zabraknie okazji do mniej formalnych rozmów i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami spotkania oraz ekspertami Syngenta. Tradycyjnie odbędzie się również loteria konferencyjna z wyjątkowo atrakcyjną nagrodą główną – voucherem do biura podróży o wartości aż 6.000 zł.

Redakcja AgroNews, fot. Syngenta

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nadchodzi iście wakacyjna pogoda. Jaka będzie Majówka?

W weekend jeszcze sporo chmur i gdzieniegdzie na północy i południu przelotne opady deszczu. Zrobi się za to cieplej – temperatura powietrza na zachodzie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics