Zapraszamy na wirtualne dni pola

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie tradycyjnych spotkań z rolnikami na polu.

Z tego względu firma Nufarm, podobnie jak inne firmy z branży agro, postanowiła zaprezentować wyniki swoich doświadczeń polowych w formie nagrań wideo. Uczestnicy wirtualnych dni pola będą mogli zapoznać się z proponowanymi przez firmę rozwiązaniami w zakresie ochrony roślin, jak również ocenić ich skuteczność.  

Nufarm specjalizuje się w ochronie herbicydowej zbóż. W wideo relacji pojawią się zatem dobrze znane i sprawdzone rozwiązania zastosowane w ciekawych kombinacjach, takie jak Saracen Max 80 WG, który w połączeniu z Agritoxem 500 SL, zawierającym w składzie MCPA, zwalcza szerokie spektrum chwastów dwuliściennych, takich jak przytulia czepna, ostrożeń polny czy mak polny, którego nasilenie w tym roku było wyjątkowo mocne.

Zwalczanie chwastów dwuliściennych w tym komosy białej i samosiewów rzepaku w jęczmieniu jarym mieszaniną  Saracen Max 80 WG w dawce 15 g/ha + Agritox 500 SL w dawce 0,75 l/ha

W kategorii herbicydów zbożowych firma posiada również nowości, takie jak Alliance 660 WG, który jest niezastąpiony przy zwalczaniu przetaczników – zarówno perskiego, jak i polnego.

Zwalczanie przetaczników mieszaniną Alliance 660 WG 75 g/ha + Saracen 050 SC 75 ml/ha

Ważną zmianą w portfolio firmy Nufarm jest również to, że Saracen Delta 550 SC uzyskał ostatnio rejestrację jesienną we wszystkich zbożach. Produkt charakteryzuje wysoka skuteczność w zwalczaniu chabra, przytulii, przetaczników oraz samosiewów rzepaku – przy zastosowaniu bardzo niewielkiej dawki.

Zwalczanie chwastów dwuliściennych w jęczmieniu ozimym preparatem Saracen Delta 550 SC w dawce 75 ml/ha

Szerokie portfolio firmy to również herbicydy do stosowania w innych uprawach. W grochu bardzo dobrze sprawdza się Butoxone M 400 SL, a chwasty jednoliścienne w rzepaku i licznych uprawach małoobszarowych można zwalczyć niezastąpionym Fusilade Forte 150 EC z formulacją Iso-Link.

Na szczególna uwagę zasługuje nowość firmy w kategorii regulatorów wzrostu. Ephon Top 480 SL zostanie zastąpiony produktem o nowej, bardziej skoncentrowanej formulacji – Ephon Top 660 SL. Preparat ten znajdzie zastosowanie w poprawkach regulacji wzrostu zbóż. Oprócz etefonu w portfolio firmy znajdziemy również produkt oparty o trineksapak etylu – Optimus 175 EC, którego formulacja pozwala osiągnąć taki sam efekt, jak w przypadku produktów konkurencyjnych, przy znacznie niższej dawce substancji aktywnej na hektar. Bardzo dobre wyniki skracania daje połączenie trineksapaku z CCC czyli Stabilanem 750 SL.

Sokół Max 200 EC oraz Soleil 274 EC to fungicydy, które pozwolą na walkę z najważniejszymi chorobami grzybowymi w zbożach. Do ochrony fungicydowej rzepaku przed chorobami spowodowanymi opadaniem płatków warto zastosować preparat Intuity 250 SC. Warty uwagi jest również insektycyd z acetamiprydem Carnadine 200 SL. Ma on rejestrację do stosowania w rzepaku, sadach oraz ziemniakach. W wymienionych uprawach preparat był stosowany na polach demonstracyjnych.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.

Źródło: Nufarm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here