Zasady, które musisz przestrzegać w gospodarstwie rolnym

Chociaż rolnicy zakończyli już żniwa, nie jest to jeszcze koniec pracy w polu. Zbliża się czas zbiorów kukurydzy, ziemniaków czy innych warzyw i owoców. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie. Pośpiech i brak ostrożności może doprowadzić do tragicznego wypadku.

Ważne jest aby podczas wykonywania prac nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Prace polowe mogą być niebezpieczne nie tylko dla rolnika, ale również osób przebywajacych w jego otoczeniu. Dlatego każdy użytkownik przed rozpoczęciem prac powinien upewnić się, że maszyna jest sprawna, że posiada właściwe wyposażenie oraz że w pobliżu nie ma żadnej osoby postronnej. Niestety w ostatnim czasie na terenie wielkopolski doszło do kilku wypadków z udziałem dorosłych i dzieci podczas wykonywania prac polowych.

Oto kilka zasad, których warto przestrzegać:

– Nigdy nie pozostawiaj właczonej maszyny rolniczej bez nadzoru.

– Upewnij się, że maszyna rolnicza jest sprawna i posiada wymagane wyposażenie.

– Sprawdź czy w pobliżu maszyny nie ma osób postronnychy i dzieci.

– Przed użyciem maszyny zapoznaj się z instrukcja obsługi i stosuj się do zaleceń.

– W przypadku awarii zawszę upewnij się, że maszyna jest wyłączona zanim zaczniesz ją naprawiać.

– Stosuj środki ochrony osobistej i nie działaj w pośpiechu.

– Zabezpiecz włazy, wejścia, zbiorniki na zboża, nieczystości czy środki ochrony roślin przed dostępem  osób postronnych.

Ostrze kombajnu wciągnęło nogę rolnikowi

PAMIETAJ!

Nigdy nie zostawiaj dziecka samego bez opieki. Zwłaszcza w obecności zwierząt gospodarskich, maszyn rolniczych oraz magazynów i zbiorników, które nie są odpowiednio zabezpieczone. Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią, a pośpiech i tzw. rutyna przeważnie działa na naszą niekorzyść.

Źródło: KPP Kościan

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics