Zaskakujące prognozy dla kukurydzy

W swoim najnowszym raporcie opublikowanym 17.01 Międzynarodowa Rada Zbożowa podwyższyła prognozę zbiorów kukurydzy na świecie w sezonie 2012/13 do 845 mln t wobec 830 mln t w prognozie z listopada – informuje w cotygodniowej analizie sektora rolnego Bank Gospodarki Żywnościowej.

 

\"\"

 

Ten dosyć duży wzrost wynikał z wyższych oszacowań zbiorów w Chinach, Stanach Zjednoczonych oraz wyższej prognozy zbiorów w Argentynie. Światowy handel kukurydzą ma wynieść w bieżącym sezonie 93,4 mln t, czyli będzie o 3,5% niższy od szacowanego handlu w sezonie 2011/12. W strukturze eksporterów zajdą jednak znaczące zmiany. Znacznie niższy (o 41%) my być eksport ze Stanów Zjednoczonych.
 

Czytaj: Zboże coraz droższe!

Duże spadki ma zanotować UE-27: eksport ma wynieść jedynie 0,9 mln t wobec 3,0 mln t sezon wcześniej. Mniej kukurydzy za granicę sprzeda również Ukraina. Ponad 2,5-krotnie większy natomiast będzie eksport z Brazylii, a o ponad 20% większy z Argentyny.

Źródło: Bank Gospodarki Żywnościowej
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowe aresztowania wobec 57- latka i 55- latka z Warszawy. Mężczyźni podając się za...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics