Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Mirosław Welz odchodzi ze stanowiska

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, Mirosław Welz, rezygnuje ze stanowiska. Pełnił funkcję zastępcy GLW od 4 listopada 2019 roku do 17 marca tego roku.

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, Mirosław Wel
Mirosław Wel, Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii

Wielka szkoda i strata zarówno dla Głównego Inspektoratu Weterynarii, jak i dla mnie jako Głównego Lekarza Weterynarii, który za swojego Zastępcę miał wieloletniego kolegę i przyjaciela. Ostatnie dwa lata były czasem efektywnej, intensywnej, ciężkiej, ale przede wszystkim zgodnej wspólnej pracy dla Polski i polskiej weterynarii. Cóż powiedzieć… wszystko się kończy, wszystko przemija. Życzę Doktorowi Welzowi dalszych sukcesów zawodowych i mam nadzieję, że – jak sam obiecuje – nie opuści szeregów Inspekcji Weterynaryjnej” – powiedział dr Bogdan Konopka.

Herpeswirus u koni nie ma nic wspólnego z COVID-19 i nie przenosi się na ludzi

dr Mirosław Welz w 1992 roku ukończył studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej w Lublinie. Od początku kariery zawodowej związany był z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w Krośnie. W 2006 został powołany na stanowisko Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Autor licznych publikacji naukowych w prasie krajowej i czasopismach specjalistycznych, zwłaszcza w zakresie epidemiologii weterynaryjnej. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych dla lekarzy weterynarii, specjalistą w zakresie chorób psów i kotów, chorób zwierząt nieudomowionych oraz epizootiologii i administracji weterynaryjnej. W 2011 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w dziedzinie epidemiologii weterynaryjnej, uzyskując tytuł doktora nauk weterynaryjnych. 4 listopada 2019 powołany na stanowisko Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii, z którego ustępuje 17 marca 2021 roku.

Prywatnie dr Welz jest nie tylko lekarzem weterynarii, ale także poetą, pisarzem, autorem tekstów piosenek. W dorobku posiada dwanaście tomików poetyckich, a także cztery zbiory myśli i aforyzmów. Laureat nagrody Związku Literatów Polskich Złote Pióro – 2014 za tomik „Po drodze”. Także laureat i zwycięzca wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich i aforystycznych.

Główny Inspektorat Weterynarii podziękował odchodzącemu współpracownikowi za ogromny wkład pracy, poświęcenie i zaangażowanie.

Źródło: GLW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 3 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,090SubskrybującySubskrybuj

Osobówką wjechał w pług podczepiony do ciągnika

W Pawłowicach na drodze DK-81 doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford uderzył w pług podczepiony do ciągnika rolniczego. Poszkodowani trafili do Szpitala...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE