Zboża w dół, ale rzepak na historycznych szczytach

We wtorek, po świątecznej przerwie, unijne kontrakty na zboża i rzepak zaczęły sesję od silnych wzrostów, naśladując to co działo się w Chicago dzień wcześniej (za Atlantykiem w poniedziałek handlowano, a kontrakty na kukurydzę, pszenicę i soję podrożały o 2%-3%). Po otwarciu dziennej sesji w Chicago doszło jednak do realizacji zysków i przeceny amerykańskich zbóż. Wymusiło to ujemne zamknięcie paryskich kontraktów na pszenicę i kukurydzę.

Swoje nowe maksima ustanowił  rzepak

Kontrakt majowy na unijny rzepak podrożał wczoraj o 14 euro do 1018 eur/t, co jest historycznym maksimum w cenach zamknięcia serii najbliższej.

W środę rano (sesja nocna w Chicago) przeważają wzrosty, głównie ze względu na niekorzystne warunki klimatyczne, prowadzące do deficytu wody na południu kraju i nadmiernych opadów opóźniających siewy w północno-wschodniej części USA.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart,com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE