69-letni mężczyzna zmarł w płomieniach. Chciał ugasić płonącą trawę

69-letni mężczyzna próbował gasić pożar traw przy pomocy łopaty. Niestety zapaliło się na nim ubranie. Z rozległymi poparzeniami przetransportowano go śmigłowcem do szpitala. Tam niestety zmarł.

Zginął starszy mężczyzna, który próbował ugasić płonącą trawę
Zginął starszy mężczyzna, który próbował ugasić płonącą trawę Fot. asp. Andrzej Bartoszewski/KM PSP Kalisz

25 lutego o godzinie 13:34 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu otrzymało zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Janków Drugi w podkaliskiej gminie Blizanów. Na miejsce dyżurny stanowiska kierowania skierował cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Blizanowie.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali palącą się suchą trawę na powierzchni około 20 arów oraz stwierdzili, iż w wyniku pożaru ucierpiała jedna osoba, której niezwłocznie rozpoczęto udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osoba ta posiadała rozległe oparzenia na całej powierzchni ciała. Na miejsce dyspozytor Państwowego Ratownictwa Medycznego skierował dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – informuje st. sekc. Jakub Pietrzak ze straży pożarnej w Kaliszu.

Zwierzęta ginęły w pożarze obory, dach zawalił się do środka

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Niestety lekarzom nie udało się go uratować. 

Źródło: OSP.pl Fot. asp. Andrzej Bartoszewski/KM PSP Kalisz

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

trzynaście − 10 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE