Zmasakrowane auto po zderzeniu z łosiem. Policja apeluje o czujność

W miejscowości Świerszczów kierująca Audi zderzyła się z łosiem, który wbiegł wprost przed jadący pojazd. Kobieta trafiła do łęczyńskiego szpitala. Zwierzę nie przeżyło. Pamiętajmy, że zderzenie z dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne. Poruszając się drogą przez tereny leśne należy zachować wzmożoną czujność.

Zmasakrowane auto po zderzeniu z łosiem. Policja apeluje o czujność

Kierująca w szpitalu, zwierzę nie przeżyło!

Do zdarzenia doszło 30 stycznia przed godziną 18.00 w miejscowości Świerszczów, gmina Cyców, na drodze krajowej numer 82. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letnia kierująca Audi jechała od miejscowości Urszulin. W pewnym momencie na prostym odcinku drogi z lasu na jezdnię wbiegł łoś. Doszło do zderzenia. Kierująca trafiła do łęczyńskiego szpitala. Zwierzę nie przeżyło. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu drogami, które otaczają lasy. „Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawi się na drodze. Pamiętajmy, że zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach” – podkreśla aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

Źródło i fot.: KPP Łęczna

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics