Znaleziono zwłoki kobiety. Tragiczny finał wypalania traw

Tragiczny w skutkach miał finał wypalania traw w powiecie parczewskim. Podczas prowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej ujawniono zwłoki 81-letniej kobiety. Wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia zajmą się śledczy. Policjanci apelują o rozwagę i rozsadek jednocześnie przypominając, że wypalanie traw stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia – nie bagatelizujmy istniejących przepisów.

Znaleziono zwłoki kobiety. Tragiczny finał wypalania traw
Znaleziono zwłoki kobiety. Tragiczny finał wypalania traw

Do tego zdarzenia doszło wczoraj rano.  Z otrzymanych informacji od jednej z mieszkanek wynikało, że za budynkiem gospodarczym jej sąsiadki w miejscowości Łubka (gmina Siemień) wypalane są trawy na obszarze około pół hektara. Widać duże zadymienie oraz płomienie ognia.

Wezwani na miejsce policjanci przybyli w trakcie prowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej jeden ze strażaków w pogorzelisku natrafili na ciało kobiety. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa stwierdził zgon kobiety. Na miejscu zostały wykonane czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora. Wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia zajmą się parczewscy śledczy – relacjonuje starszy sierżant Ewelina Semeniuk.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsadek

Wypalanie traw stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia – nie bagatelizujmy istniejących przepisów. Przypomina, że za naruszenie przepisów przeciwpożarowych grożą surowe sankcje.

– wykroczenie z art. 82 § 1 kw zagrożone jest karą aresztu (od 5 do 30 dni), grzywny (od 20 do 5000 zł) albo nagany.

– przestępstwo z art. 163 § 1 kwalifikujące „zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10” – w przypadku śmierci człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, sprawca podlegać będzie karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

– Przestępstwo art. 181 § 1 kodeksu karnego sankcjonujący przypadki spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, których to sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: Policja Lubelska

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics