Advertisement

Zniszczone uprawy, zalane budynki. Rząd pomoże poszkodowanym rolnikom

Najpierw susza, teraz powodzie. Tegoroczna aura nie rozpieszcza rolników. Padające od kilku dni ulewne deszcze zniszczyły sporo upraw, zwłaszcza na południu Polski. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapewnił wczoraj, że rząd pomoże poszkodowanym rolnikom.

rolnik, rolnictwo, susza, deszcz, powódź, pole, zalane pole, zniszczone uprawy, szacowanie strat

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na dziś ostrzeżenia najwyższego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla południowych województw. Miejscami może spaść od 90 do 120 litrów deszczu na metr kwadratowy.

 

Najgorsza sytuacja jest w woj. małopolskim, dolnośląskim, śląskim i podkarpackim. Tam na polach dosłownie stoi woda. Większość upraw została zniszczona. Zrozpaczeni rolnicy już składają wnioski o szacowanie szkód. Liczą także na pomoc rządu. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapewnił wczoraj, że takie wsparcie zostanie udzielone.

– W trudnych sytuacjach klimatycznych, występujących anomalii pogodowych, które mogą się pojawiać, chociażby takich jak deszcze nawalne czy huragany, nikt nie zostanie bez pomocy. Rząd nie będzie się z nią ociągał – powiedział minister.

Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Ceny skupu produktów rolnych wzrosły aż o 45,1 proc. GUS podał szczegóły

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych wzrosły w kwietniu 2022 r. zarówno w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 8,7%), jak i w porównaniu z analogicznym...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE