Żniwa z New Holland

Firma New Holland jak co roku przed żniwami zaprezentowała swoje nowości w akcji. 01. sierpnia na polach w Lidzbarku Warmińskim mieliśmy okazję przetestować prasy Roll Baler 125 i Roll Belt 150, kombajny TC5.90 i CR8.90, ciągnik T6.175 oraz maszyny towarzyszące w pracy na polu.

Pierwsza część spotkania odbyła się w nowo otwrzonym punkcie dystrybucji dealera New Holland, firmy Perkoz, w Lidzbarku Warmińskim.

Kombajn New Holland TC Stage 5

Kombajny serii TC wykorzystują silniki FPT Industrial 4,5 dm3 i 6,7 dm3 NEF wyposażone w technologię ECOBlue™ HI-eSCR2 w celu spełnienia wymogów Stage 5 dla modeli TC4.90, TC5.70 i TC5.90. Poprzez swoją strategię Lidera Czystej Energii marka New Holland zaangażowana jest w zwiększanie wydajności rolnictwa przy równoczesnej ochronie środowiska. Sprawdzona technologia ECOBlue™ wykorzystuje płyn AdBlue do przetwarzania szkodliwych tlenków azotu zawartych w spalinach w nieszkodliwą wodę i azot. Układ oczyszczania spalin umieszczono poza silnikiem, co oznacza, że sam silnik „oddycha” wyłącznie czystym, świeżym powietrzem. Przekłada się to na czystszą pracę jednostek napędowych, które oferują lepsze osiągi i większą oszczędność paliwa.

Moc maksymalna TC Stage 5 dochodzi do 258 KM a szerokość zespołu żniwnego od 3,96 do 6,10.

Od sezonu 2019, rodzina znanych od lat kombajnów TC będzie składała się z następujących modeli TC4.90 i TC5.70 z silnikiem NEF 4,5 dm3, o mocy maksymalnej 175 KM, ze zbiornikami ziarna o pojemnościach odpowiednio 5000 i 5200 litrów, oraz modelu TC5.90 z silnikiem NEF 6,7 dm3, o mocy maksymalnej 258 KM i zbiornikiem ziarna o pojemności 6000 litrów.

Roll Baler 125 Single

Podbieracz wyposażony w mocny podwójny napęd krzywkowy. Został zaprojektowany i wykorzystany wcześniej w prasach BigBaler i Roll-Belt, z przeznaczeniem do zbioru najcięższych pokosów. Wyposażony jest w 160 mocnych zębów podbieracza o średnicy 5,5 mm, dzięki czemu więcej materiału może być podawane w tym samym czasie przez poszczególne zęby; nowa pięciorzędowa konstrukcja sprawia, że możliwa jest również szybsza praca podczas jazdy na polu oraz że pozostawione jest czyste ściernisko. Zarówno koła stałe, jak i obrotowe są skonstruowane tak, aby umożliwić szybką regulację wysokości, bez konieczności użycia narzędzi. Na czas transportu koła można zdemontować i zamocować na podbieraczu

Przepływ plonu wykonany jest z odpornej na zużycie stali Hardox 400 wirnik podający o średnicy 470 mm jest wyposażony w zęby o grubości 10 mm. Konstrukcja usprawnia przepływ materiału do komory belującej i zmniejsza obciążenie układu przeniesienia napędu. Rotor podający o pełnej szerokości 1200 mm jest ulepszony poprzez pozycjonowanie zębów. Wzór przypominający kształtem literę „W” sprawia, że pokos jest podawany równomiernie na całej szerokości komory belującej.

Roll-Belt 150 CropCutter

Prasa zmiennokomorowa New Holland Roll-Belt 150 CropCutter przeznaczona jest dla klientów wymagających wydajności I trwałości.

Rozmiar bel

  • Średnica 90-150 cm
  • Szerokość 120 cm

Podbieracz

  • 5 rzędowy podbieracz o szerokości 2,3 m
  • Palce o grubości 5,5 mm
  • Napęd krzywkowy

 Opuszczana podłoga

  • Regulowana z kabiny opuszczana płyta podłogowa
  • W przypadku poważnej blokady rewers rotora za pomocą klucza

 Rotor

  • Wykonany ze stali odpornej na zużycie
  • Grubość zębów rotora 8 mm
  • Rotor w kształcie litery „W”

Zespół tnący

  • 15 noży tnących
  • Każdy nóż zabezpieczony jest indywidualnie sprężyną
  • Możliwość selektywnego wyboru noży 15/8/7/3

Komora prasowania

  • 4 pasy o szerokości 273 mm
  • Rolka podłogowa utrzymująca ciężar całej beli
  • 2 rolki stałe i 2 ruchome wspomagające obrót materiału na początku formowania beli

Obsługa prasy

  • Czarno biały wyświetlacz z przyciskami Bale Command 2 Plus bądź magistrala ISOBUS do obsługi prasy z ciągnikami obsługującymi tę technologię
  • Monitor IntelliView™ III dla ciągników bez magistrali ISOBUS
  • Informacja o aktualnym zgniocie beli, poziomie wypełnienia lewej i prawej krawędzi beli, wielkość beli

Kultywator podorywkowy New Holland ST 300R

 Mocne zabezpieczenie sprężynowe chroni kultywator przed uszkodzeniem, przy natrafieniu na duży kamień. Element roboczy wychyla się do tyłu i wraca do położenia pierwotnego po ominięciu przeszkody.

Elementy robocze zostały tak skonstruowane, aby zapewnić, maksymalne spulchnianie i mieszanie gleby z resztkami pożniwnymi przy minimalnym zapotrzebowaniu na siłę uciągu ciągnika.

Rama główna wykonana z profilu kwadratowego 100mm x 100mm, zapewnia wyjątkową wytrzymałość i trwałość konstrukcji. Wykorzystanie tego profilu umożliwia uzyskanie 800mm prześwitu pod ramą oraz 1000mm rozstawu między zębami. Konstrukcja maszyny zapobiega zapychaniu się resztkami masy organicznej oraz pozwala na pracę z dużą prędkością.

Talerze docinające zapewniają znakomite wyrównywanie gleby bezpośrednio przed tylnym wałem ugniatającym. Mocowanie talerzy na sprężystych trzymakach umożliwia pracę w zróżnicowanych warunkach glebowych. Talerze montowane są na ramie kwadratowej, umożliwiającej łatwą regulację głębokości pracy elementów roboczych i wału tylnego. Rama z talerzami jest przesuwna. Może być montowana bliżej wału tylnego lub elementów roboczych.

T6 Dynamic CommandTM New Holland Agriculture

Marka New Holland Agriculture wzbogaciła serię ciągników T6 o nowy, wielozadaniowy ciągnik T6 Dynamic CommandTM. Modele T6.145, T6.155, T6.165 i T6.175 z nowej serii jako jedyne w tym segmencie rynkowym posiadają 8-stopniową przekładnię Semi Powershift.

Wraz z nowymi modelami, New Holland poszerza swój asortyment ciągników wielozadaniowych. Klienci szukający konwencjonalnych rozwiązań, gdzie maszyna wykorzystywana jest głównie do prac polowych w pobliżu gospodarstwa mogą wybrać modele T6 16×16 Electro CommandTM z 4-stopniową przekładnią Semi Powershift. Przedsiębiorcy potrzebujący ciągnika do upraw i transportu mogą wybrać nowy model T6 24×24 Dynamic CommandTM, a dla klientów których kluczowe znaczenie ma precyzyjne określenie prędkości, najlepszym rozwiązaniem będzie wielokrotnie nagradzany model T6 Auto CommandTM z przekładnią  bezstopniową.

Oprac. i foto: Marta Nowak-Woźnica

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Coraz wyższe straty drobiu w Azji

W Japonii wirus grypy ptaków powoduje coraz większe straty w stadach drobiu, w szczególności na fermach utrzymujących kury nioski. Ministerstwo rolnictwa Japonii zwołało nadzwyczajne...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics