Związkowcy z Inspekcji Weterynaryjnej wezwali pracowników do protestu

Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej wezwał pracowników do podjęcia protestu. Jednocześnie skierował kolejne pismo do ministra rolnictwa z apelem o niezwłoczne podjęcie rozmów i spotkanie jeszcze w 2018 roku. W przeciwnym wypadku protest będzie rozszerzany.

OZZPiW,  lekarze weterynarii, Związkowcy z Inspekcji Weterynaryjnej, inspekcja weterynaryjna, Sara Meskel, Jan Krzysztof Ardanowski, leczenie zwierząt, rolnik, ministerstwo rolnictwa

-Kurtuazyjne wyrażenie zrozumienia dla istoty naszej pracy jest niewystarczające i nie przekłada się na poprawę sytuacji finansowej wszystkich pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Nie przyczyniło się także do poprawy funkcjonowania naszej Służby – pisze Sara Meskel, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej w liście do ministra rolnictwa.

Meskel przypomina, że pracownicy służby masowo składali wnioski o wzrost wynagrodzeń – łącznie było ich ponad 6 tysięcy. 4 tys. osób podpisało natomiast list otwarty z postulatami. karze weterynarii inspekcja weterynaryjna sara meskel jan krzysztof ardanowski leczenie zwierząt, rolnik22 września pracownicy inspekcji protestowali w Warszawie.

– Wykonaliśmy mnóstwo mrówczej pracy. Okazuje się, że dla Pana to nie ma żadnego znaczenia – pisze do ministra Meskel.

Związkowcy z Inspekcji Weterynaryjnej nawołują pracowników do strajku i apelują o pilne spotkanie z ministrem rolnictwa.

– Rozczarowanie i niezadowolenie pracowników Inspekcji Weterynaryjnej Pańskim nastawieniem obliguje nas do wezwania pracowników do podjęcia z dniem 18.12.2018 r. PROTESTU. Jednocześnie OZZPiW, w związku z beznadziejną sytuacją naszej Instytucji, apeluje do Pana Ministra o podjęcie rozmów z przedstawicielami OZZPiW w sprawie naszych propozycji – czytamy w liście.

Związkowcy ostrzegają ministra, że zignorowanie ich żądań będzie dla nich zaproszeniem do wdrożenia protestu we wszystkich możliwych formach.

Redakcja AgroNews, na podst. OZZPiW, fot. Policja Świętokrzyska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here