Pierwsza partia peletu z Lasów Państwowych już dostępna

Zakład Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku 14 grudnia 2022 r. zaoferował użytkownikom kotłów na pelet pierwszą partię gotowego produktu. Pelet to rodzaj paliwa z biomasy, który najczęściej wykonany jest z pozostałości po obróbce drewna takich jak wióry czy trociny.

Jest to odpowiedź Lasów Państwowych na rosnące ceny oraz zapotrzebowanie na ten rodzaj surowca grzewczego. Pelet na ten moment jest oferowany przez ZPD w Lęborku i Olsztynie. Polacy posiadają około 380 tysięcy urządzeń grzewczych na to paliwo.

Priorytetem naszych działań jest rozpoczęcie produkcji peletu na terenie całego kraju – podkreśla wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Zarówno dodatkowa produkcja peletu, jak i sprzedaż drewna opałowego, po atrakcyjnych cenach służą łagodzeniu niedoborów paliw grzewczych wynikających ze skutków konfliktu zbrojnego wywołanego przez Rosję. Podjęty został szereg dodatkowych działań, z których najważniejszymi są: utrzymanie niezmiennego poziomu cen drewna średniowymiarowego S4 i małowymiarowego M2 do końca sezonu grzewczego 2022/2023, wzmożone monitorowanie rynku sprzedaży drewna opałowego oraz pierwszeństwo zakupu drewna na podstawie cennika detalicznego dla konsumentów.

Pobierają zaliczki na węgiel i znikają, sprzedają pomalowane kamienie. Jak poznać oszusta?

Mamy nadzieję, że wszystkie nasze działania poprawią sytuację na rynku peletu oraz przyczynią się do złagodzenia niedoborów paliwa i będą miały efekt antyinflacyjny – zaznacza wiceminister Siarka.

Źródło: MKiŚ

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Lasy sprzedają pellet poniżej ceny rynkowej – źle, bo wycinają. Nie sprzedają peletu – źle bo wycinają. Czy wy macie głowy czy głąby kapuściane??

  2. Muszą robić z wyciętych drzew bo nie da się zrobić z opozycyjnych debili pelletu jedynie padlinę dla lisów i nie wiem czy by się nie potroły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

1,7 mld zł z UE na Mój Prąd. Na co można uzyskać dofinansowanie?

Finansowanie podpisanej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska umowy będzie pochodziło z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027. Celem Programu Mój Prąd jest...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics