8 maja 2023 r. w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku firma Timac Agro Polska zorganizowała Wielką majówkę. W spotkaniu wzięło udział ponad 800 rolników z całej Polski.
„Wielka majówka Timac Agro Polska to zwieńczenie naszej tegorocznej loterii skierowanej do naszych klientów, ale również jest to okazja do wymiany poglądów, konsultacji i zdobycia ogromu wiedzy na nadchodzący sezon zasiewu ozimin” – podkreśla Dariusz Mieszała z firmy Timac Agro Polska.
Przypominamy, że Wielka majówka to finał loterii. Nagrodzenie rolników, którzy zakupili 200 litrów nawozów płynnych i biostymulatorów i zarejestrowali swoje paragony. W tegorocznej edycji można było wygrać nagrodę główną – Forda Rangera, trzy Toyoty Aygo skutery oraz vouchery na zagraniczne wycieczki.
„To wydarzenie jest dla nas szczególnie ważne, gdyż właśnie dzisiaj rozpoczynamy nową ofertę dla naszych klientów na nawozy granulowane na przyszły sezon zasiewów zbóż ozimych i rzepaku” – podkreślił Dariusz Mieszała.
Gleba na warsztat
Podczas spotkania odbyła się dyskusja pt. „Bierzemy glebę na warsztat„. Prowadzącym debaty był Dariusz Mieszała a rozmówcami specjalni goście, m.in.: prof. Marzena Brodowska z UP w Lublinie, dr hab. Witold Szczepaniak, dr inż. Mirosław Korzeniowski ze Stowarzyszenia AGROEKOTON.
W dyskusji wziął udział także reprezentant organizatora Wielkiej majówki – Piotr Kotowski.
„W Timac Agro od zawsze podchodzimy bardzo poważnie do tego aby dbać o jakość gleby. Wszystkie nasze produkty, są produktami które w swoim składzie mają wapń odżywczy, który ma wpływać na ph gleby, a więc zaczynamy od tego co jest najważniejsze, od przygotowania jak najlepszych warunków funkcjonowania mikroorganizmów w glebie i w każdym naszym nawozie tego dostarczamy” – podkreślił Piotr Kotowski, Country Product Manager Timac Agro Polska.
„Podczas Wielkiej majówki Timac Agro Polska chciałam wyjaśnić rolnikom jakie różnice występują pomiędzy wapnowaniem gleb a nawożeniem roślin wapnem odżywczym. Wapnowanie gleb ma na celu poprawienie parametrów fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby, natomiast nawożenie wapnem odżywczym ma na celu ożywienie roślin tym składnikiem pokarmowym, a tak naprawdę rola wapnia odżywczego jest nie do przecenienia. Pełni on w roślinie wiele funkcji strukturalnych, metabolicznych, fizjologicznych, uczestniczy w budowie ściany komórkowej, gdyż jest składnikiem m.in. blaszki środkowej ściany komórkowej czyli tworzą się pektyniany wapnia – tłumaczy prof. Marzena Brodowska.
W części wieczornej spotkania odbyła się loteria, podczas której rozlosowano atrakcyjne nagrody.
Tekst i fot. Marta Nowak-Woźnica