Ponad 800 rolników wzięło udział w Wielkiej majówce Timac Agro Polska

8 maja 2023 r. w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku firma Timac Agro Polska zorganizowała Wielką majówkę. W spotkaniu wzięło udział ponad 800 rolników z całej Polski.

Dariusz Mieszała, PR & Communication Manager Timac Agro Polska

„Wielka majówka Timac Agro Polska to zwieńczenie naszej tegorocznej loterii skierowanej do naszych klientów, ale również jest to okazja do wymiany poglądów, konsultacji i zdobycia ogromu wiedzy na nadchodzący sezon zasiewu ozimin” – podkreśla Dariusz Mieszała z firmy Timac Agro Polska.

Przypominamy, że Wielka majówka to finał loterii. Nagrodzenie rolników, którzy zakupili 200 litrów nawozów płynnych i biostymulatorów i zarejestrowali swoje paragony. W tegorocznej edycji można było wygrać nagrodę główną – Forda Rangera, trzy Toyoty Aygo skutery oraz vouchery na zagraniczne wycieczki.

Wielka majówka Timac Agro Polska – nagroda główna – Ford Ranger
Wielka majówka Timac Agro Polska – nagrody

„To wydarzenie jest dla nas szczególnie ważne, gdyż właśnie dzisiaj rozpoczynamy nową ofertę dla naszych klientów na nawozy granulowane na przyszły sezon zasiewów zbóż ozimych i rzepaku”  – podkreślił Dariusz Mieszała.

Gleba na warsztat

Podczas spotkania odbyła się dyskusja pt. „Bierzemy glebę na warsztat„. Prowadzącym debaty był Dariusz Mieszała a rozmówcami specjalni goście, m.in.: prof. Marzena Brodowska z UP w Lublinie, dr hab. Witold Szczepaniak, dr inż. Mirosław Korzeniowski ze Stowarzyszenia AGROEKOTON.

Ponad 800 rolników wzięło udział w Wielkiej majówce Timac Agro Polska

W dyskusji wziął udział także reprezentant organizatora Wielkiej majówki – Piotr Kotowski.

„W Timac Agro od zawsze podchodzimy bardzo poważnie do tego aby dbać o jakość gleby. Wszystkie nasze produkty, są produktami które w swoim składzie mają wapń odżywczy,  który ma wpływać na ph gleby, a więc zaczynamy od tego co jest najważniejsze, od przygotowania jak najlepszych warunków funkcjonowania mikroorganizmów w glebie i w każdym naszym nawozie tego dostarczamy” – podkreślił Piotr Kotowski, Country Product Manager Timac Agro Polska.

prof. Marzena Brodowska, UP Poznań

Podczas Wielkiej majówki Timac Agro Polska chciałam wyjaśnić rolnikom jakie różnice występują pomiędzy wapnowaniem gleb a nawożeniem roślin wapnem odżywczym. Wapnowanie gleb ma na celu poprawienie parametrów fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby, natomiast nawożenie wapnem odżywczym ma na celu ożywienie roślin tym składnikiem pokarmowym, a tak naprawdę rola wapnia odżywczego jest nie do przecenienia. Pełni on w roślinie wiele funkcji strukturalnych, metabolicznych, fizjologicznych, uczestniczy w budowie ściany komórkowej, gdyż jest składnikiem m.in. blaszki środkowej ściany komórkowej czyli tworzą się pektyniany wapnia – tłumaczy prof. Marzena Brodowska.

Ponad 800 rolników wzięło udział w Wielkiej majówce Timac Agro Polska

W części wieczornej spotkania odbyła się loteria, podczas której rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Ponad 800 rolników wzięło udział w Wielkiej majówce Timac Agro Polska
Ponad 800 rolników wzięło udział w Wielkiej majówce Timac Agro Polska

Tekst i fot. Marta Nowak-Woźnica

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics