Trwa Internetowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024”

Internetowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024” organizowany przez portal agronews.com.pl wystartował. W tym roku partnerem Internetowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” została firma Agro Ubezpieczenia. 

KLIKNIJ I ODDAJ SWÓJ GŁOS NA NAJBEZPIECZNIEJSZE GOSPODARSTWO ROLNE!!!

Telewizja Interaktywna AgroNews już od 14 lat jest patronem medialnym Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partner strategiczny działania to AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Celem organizowanego przez KRUS konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Udział w działaniu brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą – ubezpieczone w KRUS.

Internetowa edycja Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024”

Na portalu AgroNews.com.pl we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz partnerem edycji internetowej firmą Agro Ubezpieczenia trwa Internetowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2024”.

AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to w 100% polska firma ubezpieczeniowa, która od 2003 roku dynamicznie działa na rynku. Właścicielem Towarzystwa jest Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

AGRO Ubezpieczenia oferują szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych dostosowanych zarówno do potrzeb klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W portfolio firmy znajdują się nie tylko ubezpieczenia dla rolników, ale także ubezpieczenia komunikacyjne, domów i mieszkań, turystyczne, produkty dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji.

Celem AGRO Ubezpieczeń jest zapewnianie kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej, która spełnia oczekiwania i potrzeby klientów na każdym etapie współpracy, a także dostarczanie najwyższej jakości usług ubezpieczeniowych, opartych na polskich wartościach i tradycjach.

Kliknij i Zagłosuj na jedno z 16 gospodarstw

Spośród 16 najbezpieczniejszych gospodarstw wybranych do etapu centralnego przez wojewódzkie komisje konkursowe XXI Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, nasi widzowie wybiorą JEDNO – najbezpieczniejsze ich zdaniem gospodarstwo rolne.

Na wybrane gospodarstwo można głosować od 9 sierpnia 2024 roku od godziny 8:00 do 8 września 2024 roku do godziny 00:00.

Nagrody w „Internetowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Zwycięzca konkursu internetowego otrzyma:

  • Nagrodę od sponsora konkursu –  firmy Agro Ubezpieczenia voucher na ubezpieczenie majątku, pojazdów i maszyn rolniczych
  • Nagrodę od organizatora konkursu: Voucher do SPA dla dwóch osób

Zachęcamy do wyłonienia zwycięzcy spośród 16 laureatów wojewódzkich poprzez SONDĘ

Zapoznajcie się Państwo z laureatami wyłonionymi przez KRUS i wybierzcie swojego faworyta!

Mieczysława i Jan Szurkałowie
Janowice powiat legnicki, województwo dolnośląskie

Państwo Mieczysława i Jan Szurkałowie z Janowic w gminie Ruja, w powiecie legnickim prowadzą prawie 80 hektarowe gospodarstwo rolne, z czego 20 hektarów areału stanowią grunty dzierżawione. Rolnicy zajmują się produkcją roślinną: uprawiają pszenicę, rzepak i jęczmień.  Siedlisko gospodarstwa jest wygrodzone, przestronne, z utwardzonymi ciągami komunikacyjnymi i placami manewrowymi, a także z miejscem do wypoczynku rodziny. Całość siedliska zdobią różne gatunki roślin.

Ewelina i Piotr Gręźlikowscy
Dobrzejewice, powiat toruński, województwo kujawsko-pomorskie

Państwo Ewelina i Piotr Gręźlikowscy prowadzą gospodarstwo hodowlane o powierzchni 65 hektarów w Dobrzejewicach w gminie Oborowo, w powiecie toruńskim. Głównym kierunkiem produkcji jest hodowla zarodowa trzody chlewnej – loszek i  knurków. Stado liczące ponad 250 loch prowadzone jest w nowoczesnych budynkach inwentarskich. Knurki i loszki sprzedawane są na terenie całego kraju: hodowcom indywidualnym, grupom producentów oraz stacjom inseminacyjnym. Ponadto zwierzęta są eksportowane za granicę: do Litwy, Ukrainy, Mołdawii i Rosji.  Rolnicy dysponują specjalistycznym transportem. Państwo Gręźlikowscy współpracują z ośrodkami badawczymi, dzięki czemu możliwy jest szybszy postęp hodowlany i odpowiednia selekcja zwierząt.

Małgorzata i Bogusław Sytowie z synem Piotrem
Poznań, powiat łukowski, województwo lubelskie

Państwo Małgorzata i Bogusław Sytowie wraz z synem Piotrem prowadzą gospodarstwo rolne o pow. ok. 100 hektarów, w Poznaniu w gminie Serokomli, w powiecie łukowskim. Większość ich gruntów jest dzierżawiona, a prawie 40 hektarów stanowią łąki. Rolnicy zajmują się produkcją roślin: rzepaku, pszenżyta, jęczmienia, kukurydzy oraz hodowlą bydła: 120 szt. opasów i 60 szt. krów mlecznych w oborze uwięziowej. Do końca bieżącego roku planują zrezygnować z produkcji mleka na rzecz produkcji bydła mięsnego. Na uwagę zasługuje estetyka obejścia i różne gatunki roślin ozdobnych.

Żaneta i Adam Śliwińscy
Kowalów, powiat słubicki, województwo lubuskie

Państwo Żaneta i Adam Śliwińscy z Kowalowa w gminie Rzepin, w powiecie słubickim prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 260 hektarów. Rolnicy zajmują się produkcją roślinną: rzepaku, pszenicy, jęczmienia oraz uprawą użytków zielonych. Od wielu lat gromadzą stare maszyny i urządzenia do produkcji rolniczej. W specjalnie urządzonej dużej sali, gdzie zostały wyeksponowane, pani Żaneta prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci. Pokazuje im jak wygląda proces pieczenia chleba, wytłaczania oleju i tkania materiałów.

Aneta i Dariusz Kaczmarkowie
Warszyce, powiat zgierski, województwo łódzkie

Państwo Aneta i Dariusz Kaczmarkowie wraz z córką Darią i zięciem Mateuszem prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni  ponad 100 hektarów, w Warszycach w powiecie zgierskim. Zajmują się hodowlą drobiu. W nowoczesnych, zmechanizowanych i zautomatyzowanych obiektach produkują 420 tys. brojlerów rocznie i ok. 27 tys. jaj dziennie od 30 tys. niosek. Na posiadanych gruntach uprawiają pszenżyto, żyto i jęczmień na potrzeby paszowe niosek. Dla brojlerów kupują gotowe mieszanki. Siedlisko gospodarstwa jest wygrodzone, przestronne, z utwardzonymi ciągami komunikacyjnymi i placami manewrowymi, a także z miejscem do wypoczynku rodziny. Całość siedliska zdobią różne gatunki roślin.

Justyna i Piotr Piechnikowie
Krzesławice, powiat myślenicki, województwo małopolskie

Państwo Justyna i Piotr Piechnikowie prowadzą gospodarstwo sadownicze o powierzchni ponad 10 hektarów w Krzesławicach w gminie Raciechowice, w powiecie myślenickim. Wszystkie ich grunty położone są wokół siedliska. Rolnicy produkują jabłka odmian: Champion, Piros, Pinos, Eliza, Gala, Szara Reneta oraz gruszki odmiany Konferencja. Uzyskują z jednego hektara ok. 30 – 40 ton owoców, które sprzedają do okolicznych sklepów, przedszkoli, a hurtowe ilości na giełdach i targowiskach.

Agnieszka i Robert Filochowscy
Milewo Wielkie, powiat ostrołęcki, województwo mazowieckie

Państwo Agnieszka i Robert Filochowscy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 80 hektarów w Milewie Wielkim w gminie Troszyn, w powiecie ostrołęckim. Rolnicy zajmują się produkcją mleka. W gospodarstwie utrzymywanych jest 185 szt. bydła, w tym 95 krów dojnych w oborze wolnostanowiskowej. Udój odbywa się w hali udojowej typu rybia ość. Na potrzeby zwierząt rolnicy uprawiają: kukurydzę, pszenżyto, lucernę oraz łąki. Rolnik wraz z tatą stosują własne, autorskie rozwiązania usprawniające produkcję rolną. Rolnicy korzystają z usług firm specjalistycznych przy koszeniu zboża i robieniu sianokiszonki.

Barbara i Tomasz Burbanowie z synem Marcelem
Ligota Wołczyńska, powiat kluczborski, województwo opolskie

Państwo Barbara i Tomasz Burbanowie z synem Marcelem prowadzą gospodarstwo rolne o pow. 120 hektarów w Ligocie Wołczyńskiej w gminie Wołczyn, w powiecie kluczborskim. Państwo Burbanowie zajmują się produkcją pszenicy, jęczmienia, kukurydzy i rzepaku. Siedlisko gospodarstwa jest przestronne, ogrodzone, z wydzieloną w nim częścią mieszkalną i produkcyjną. Dla najmłodszego syna przygotowano kącik do zabawy. Obejście zdobią liczne gatunki roślin.

Edyta i Witold Stryczkowie
Łowce, powiat jarosławski, województwo podkarpackie

Państwo Edyta i Witold Stryczkowie prowadzą produkcję roślinną na 45 hektarach gruntów, z których 20 stanowi ich własność, a reszta to tereny dzierżawione. Ich gospodarstwo położone jest w Łowcach w gminie Chłopice, w powiecie jarosławskim. Rolnicy zajmują się produkcją pszenicy, rzepaku, kukurydzy, a na obszarze ok. 2,5 hektara sadzą wczesne ziemniaki odmiany Riwiera, które sprzedają na giełdzie w Elizówce koło Lublina. Pan Witold jest z wykształcenia i zamiłowania mechanikiem. Swoje umiejętności i doświadczenie wykorzystuje w celu usprawnienia pracy w gospodarstwie.

Anna i Mariusz Wnorowscy
Hermany, powiat białostocki, województwo podlaskie

Państwo Anna i Mariusz Wnorowscy prowadzą 60 hektarowe gospodartwo rolne w Hermanach, w gminie Tykocin koło Białegostoku: 40 hektarów stanowią grunty własne, a 20 – dzierżawione. Zajmują się produkcją mleka, utrzymują 60 krów dojnych i 60 sztuk jałowizny na wymianę stada podstawowego. Na potrzeby paszowe hodowanych zwierząt uprawiają kukurydzę, pszenżyto, jęczmień, a także użytki zielone.

Franciszek i Ewa Klein
Mosty, powiat pucki, województwo pomorskie

Państwo Ewa i Franciszek Klein wraz z synem Bartłomiejem prowadzą w Mostach w gminie Kosakowo, w powiecie puckim 34 hektarowe gospodarstwo rolne, z czego 20 hektarów to teren w dzierżawie. Zajmują się chowem i hodowlą bydła, a większość ich gruntów stanowią użytki zielone przeznaczone na potrzeby paszowe hodowanego bydła – na 6 hektarach uprawiają kukurydzę na kiszonki. Utrzymują 16 krów dojnych rasy Simentalen i 65 opasów rasy Limousine.

Brygida i Rajmund Pawełczykowie
Skrzydłowice, powiat lubliniecki, województwo śląskie

Państwo Brygida i Rajmund Pawełczykowie z synem Martinem prowadzą 240 hektarowe gospodarstwo rolne we wsi Skrzydłowice w gminie Pawonków, w powiecie lublinieckim. Zajmują się produkcją mleka. W swoich oborach utrzymują ok. 800 szt. bydła rasy holsztyńsko-fryzyjskiej – krów mlecznych i młodzieży na wymianę stada. W  ciągu roku sprzedają ok. 50-80 jałówek. Na potrzeby paszowe hodowanych zwierząt uprawiają kukurydzę, pszenicę, jęczmień i użytki zielone. Do zbioru kukurydzy i mieszania paszy dla zwierząt rolnicy wynajmują specjalistyczne firmy usługowe.

Stanisław i Magdalena Skalmierscy
Wodzisław, powiat jędrzejowski, województwo świętokrzyskie

Państwo Magdalena i Stanisław Skalmierscy prowadzą 90 hektarowe gospodarstwo rolne w miejscowości Nawarzyce w gminie Wodzisław, w powiecie jędrzejowskim.  87 hektarów stanowią ich grunty własne, a 3 hektary – grunty dzierżawione. Rolnicy zajmują się uprawą pszenicy, rzepaku i pietruszki. Na terenie gospodarstwa znajdują się silosy na ziarno oraz chłodnie do przechowywania pietruszki, która uprawiana jest na powierzchni 15 hektarów. Uprawą pietruszki zajmują się od 15 lat. Ich warzywa sprzedawane są zarówno w kraju, jak i za granicą: na Wegrzech i w Ruminii.

Elżbieta i Edmund Nowińscy
Bratian, powiat nowomiejski, województwo warmińsko-mazurskie

Państwo Elżbieta i Edmund Nowińscy z synem Łukaszem prowadzą produkcję rolniczą na 16 hektarach gruntów własnych i 2 hektarach dzierżawionych w Bratianie, w gminie Nowe Miasto Lubawskie, w powiecie nowomiejskim. Zajmują się produkcją roślinną, ale do 2019 roku hodowali jeszcze ok. 300 sztuk tuczników rocznie. Na gruntach ornych rolnicy uprawiają rzepak, pszenżyto oraz ziemniaki jadalne odmian: Mia, Queen Anna, Soraya i Bernina, których zbierają ok. 80 ton rocznie, z czego – po przesortowaniu – 50 ton sprzedawane jest do okolicznych sklepów, restauracji i indywidualnych odbiorców.

Marzena i Paweł Stawscy
Czekanów, powiat ostrowski, województwo wielkopolskie

Gospodarstwo rolne Państwa Marzeny i Pawła Stawskich o powierzchni 65 hektarów położone jest w miejscowości Czekanów w gminie i powiecie ostrowskim. Rolnicy na własność posiadają 45 hektarów gruntów, a resztę powierzchni gospodarstwa 20 ha stanowią grunty dzierżawione. W gospodarstwie prowadzona jest produkcja roślin: kukurydzy, pszenżyta, rzepaku żyta i pszenicy oraz hodowla trzody chlewnej w 4-5 rzutach w roku w liczbie po ok. 320- 330 sztuk tuczników. Siedlisko jest obszerne, wygrodzone, prowadzą do niego trzy niezależne wjazdy. W czasie wolnym od pracy rolnicy wypoczywają w obejściu gospodarstwa, w altanie znajdującej się w przydomowym ogrodzie.

Jolanta i Mateusz Kowalczykowie
Chomętowo, powiat gryficki, województwo zachodniopomorskie

Państwo Jolanta i Mateusz Kowalczykowie z Chomętowa w gminie Trzebiatów, w powiecie gryfickim prowadzą 130 hektarowe gospodarstwo rolne o roślinnym profilu produkcji. Uprawiają co roku ok. 15 hektarów buraków cukrowych i 20 hektarów ziemniaków jadalnych; na pozostałych gruntach sieją zboża i rzepak. W gospodarstwie są wydzielone obszerne, utwardzone place manewrowe, ciągi komunikacyjne oraz drogi dojazdowe. Część produkcyjna została oddzielona od części mieszkalnej, w której znajdują się przestrzeń do wypoczynku i miejsce od zabawy dla dzieci. Rolnicy korzystają z usług specjalistycznych firm usługowych podczas zbioru buraków cukrowych. Na części gruntów stosują uprawę bezorkową.

Zostaw komentarz

  1. Piękne Gospodarstwo Powodzenia Agnieszka i Robert Filochowscy
    Milewo Wielkie, powiat ostrołęcki, województwo mazowieckie
    Głos oddany.😀🐄

  2. Głosuję na Anetę i Mariusza Kaczmarków z Warszyc pow.zgierski.Gospodarstwo zadbane.Bardzo dobry dobrostan zwierząt. Przemili właściciele.

  3. Oddaję głos na wspaniałych i cudownych miłych ludzi na Aneta i Dariusz Kaczmarkowie 👍👍👍💗💗💗🙂🙂🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Choroba niebieskiego języka. Kolejne dwa ogniska potwierdzone!

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu na terytorium Polski  6 i 7 w 2024 r. ogniska choroby niebieskiego języka, serotyp 3 (BTV-3). Ogniska BT...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics