Grupa Azoty z nowym prezesem

Dr Wojciech Wardacki został prezesem Zarządu Grupy Azoty SA. Na tę funkcję na piątkowym posiedzeniu (16 grudnia 2016r.) powołała go Rada Nadzorcza Grupy, odwołując jednocześnie dotychczasowego prezesa Zarządu Mariusza Bobera. 

\"\"
Mariusz Bober, były prezes zarządu Grupy Azoty


Obydwie uchwały w tej sprawie weszły w życie z dniem ich podjęcia. Były prezes zarządzał Grupą Azoty niecałe dziesięć miesięcy od lutego tego roku.

Nowy prezes Grupy Azoty, 56-letni Wojciech Wardacki posiada wieloletnie doświadczenie w przemyśle chemicznym. Zasiadał zarówno w zarządach jak i radach nadzorczych spółek tej branży. Był m.in. prezesem Zarządu Zakładów Chemicznych Zachem SA, członkiem Zarządu Ciech SA. Od kwietnia br. jest prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA.

Był również członkiem rad nadzorczych takich przedsiębiorstw, jak: PKP SA, Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych, Zakłady Chemiczne Zachem SA oraz Grupa Azoty Police. Od lutego tego roku przewodniczy Radzie Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska SA.

Prezes Wardacki ukończył Uniwersytet Szczeciński, gdzie był również adiunktem w Instytucie Ekonomiki Transportu. Na tej uczelni zdobył także tytuł doktora nauk ekonomicznych. Był stypendystą w Instytucie Transportu Uniwersytetu Kolońskiego oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie.

Pełnił funkcję posła na Sejm I kadencji.

„Zarządzanie nie zna pojęcia rewolucji. Jako zadanie stawiam sobie dokończenie pełnej integracji Grupy, do której wchodzą cztery firmy, zachowując ich  niezależność oraz umocnienie jej pozycji na rynku”- zapowiedział nowo powołany prezes.

Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Tekst: Grupa Azoty,
Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

1,7 mld zł z UE na Mój Prąd. Na co można uzyskać dofinansowanie?

Finansowanie podpisanej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska umowy będzie pochodziło z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027. Celem Programu Mój Prąd jest...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics