Rolnicze OPZZ chce odwołania prezesa ARiMR

Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski złożył ministrowi rolnictwa wniosek o odwołanie prezesa ARiMR Dariusza Golca. Zdaniem Izdebskiego, Golec nie zrobił nic, żeby zapobiec prawdopodobnym opóźnieniom w wypłacie dopłat. 

\"\"

Izdebski: Golec nie dopilnował wdrożenia systemu informatycznego ARiMR

Wielokrotnie alarmowaliśmy o tym problemie, zarówno bezpośrednio Pana Prezesa Dariusza Golca, jak i Ministra Krzysztofa Jurgiela. Nie doczekaliśmy się reakcji. Jedyną możliwą decyzją w chwili obecnej jest odwołanie Pana Golca i powołanie na stanowisko prezesa osoby, która podejmie kryzysowy plan naprawczy – mówi Izdebski.

Jego zdaniem prezes ARiMR Dariusz Golec nie dopilnował wdrożenia oprogramowania do obsługi dopłat.

– Spowoduje to brak możliwości zakończenia realizacji płatności do 30 czerwca 2017 r. oraz problemami z wdrażaniem systemów służących wypłatom płatności za rok 2017 – przewiduje Izdebski.

Rolnicze OPZZ zarzuca Golcowi również brak zewnętrznego audytu informatycznego zleconego jeszcze przez poprzedniego prezesa Agencji Daniela Obajtka. Poza tym, zdaniem organizacji, Golec wprowadzał w błąd rolników zapewniając ich za pośrednictwem strony internetowej Agencji , że system działa prawidłowo, a ich wypłaty nie są zagrożone.

– To dodatkowo doprowadza do wściekłości rolników, którzy wyjeżdżając w pole nie mają za co kupić paliwa czy środków do produkcji rolnej – komentuje Izdebski.

I dodaje, że zwalnianie przez Golca doświadczonych pracowników ARiMR również przyczyniło się do problemów z systemem informatycznym. 

Plan działań naprawczych wg OPZZRiOR

OPZZRiOR w ramach działań naprawczych proponuje powołanie na miejsce Golca jednego z jego obecnych zastępców oraz natychmiastowe zerwanie umowy z obecnym wykonawcą systemu informatycznego ARiMR.
Poza tym, zdaniem OPZZRiOR, należy przeprowadzić konkurs ofert na utrzymanie i rozbudowę systemu informatycznego agencji i wybrać najkorzystniejszą z nich, wpisując kary umowne za nienależyte lub nieterminowe wykonanie zlecenia.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. OPZZRiOR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

1,7 mld zł z UE na Mój Prąd. Na co można uzyskać dofinansowanie?

Finansowanie podpisanej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska umowy będzie pochodziło z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027. Celem Programu Mój Prąd jest...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics