Pola Klasy S – Syngenta promuje nowości

Spotkania polowe w ramach Pól Klasy S w tym roku zaplanowane zostały aż w 9 lokalizacjach. Jednym z głównych miejsc gdzie można zapoznać się z technologią ochroną jaką proponuje firma są poletka pokazowe w Rogóźnie.

Syngenta zaprezentowała kolekcje odmian pszenicy ozimej, jęczmienia hybrydowego oraz rzepaku.

Przed nami otwierają się nowe horyzonty – wprowadzamy nowe produkty z grupy SDHI. Jestem pełen nadziei, że ta nowa grupa pozwoli nam wprowadzić produkcję na wyższe poziomy – powiedział dr Andrzej Bruderek z firmy Syngenta.

\"\"
 

Na polach zostały zastosowane kompleksowe programy ochrony proponowane przez Syngenta oraz przez partnera nawozowego – firmę Yara. Produktami tej firmy nawożono rzepak ozimy. Został wysiany 17.08.16 po pszenicy jarej.  15.08.16 zastosowano doglebowo – Yara Mila N: 16, P:8, K:16 w dawce 2,5 g/ha. Zabieg nawożenia powtórzono wiosną 2 razy: 5.03.17 – Yara Mila rapse w dawce 6,0 g/ha oraz 20.03.17 Yara Mila Bella Sulfan w dawce 2,0 g/ha.


„Najlepszym rozwiązaniem ochrony rzepaku przed chwastami jest preparat Colzor Trio 405 EC – jest skuteczny nawet podczas suszy" – podkreślił dr Bruderek.

Akcja na rzecz owadów zapylających


Syngenta, również w tym roku, zaprezentowała rozpoczętą w 2012 roku akcję  pt. Operation Pollinator – Akcja na rzecz Owadów Zapylających mającą na celu zwiększenie liczby owadów zapylających poprzez zapewnienie im właściwego środowiska naturalnego na użytkach rolnych. By zachęcić rolników do włączenia się w akcję, firma co roku bezpłatnie wysyła wszystkim chętnym gospodarzom mieszankę nasion dobraną tak,  by dobrze sprawdziła się w warunkach klimatycznych naszego kraju. W skład kompozycji wchodzą m.in. nasiona słonecznika zwyczajnego, facelii błękitnej, gryki zwyczajnej, koniczyny i lnu. Rośliny te długo kwitną, a swoim nektarem służą owadom zapylającym, takim jak pszczoły, trzmiele czy motyle.

Konkurs na najlepszego operatora opryskiwacza

Podczas spotkań polowych odbywały się eliminacje do 2 edycji konkursu na najlepszego operatora opryskiwacza.

\"\"
 

Finaliści będą walczyć  o nagrody Syngenta warte aż 14 000 zł oraz wiele atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów, firmy Yara Polska i Kverneland Group Polska.

Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł Operatora Opryskiwacza Roku 2017 oraz opatentowane przez Syngenta „MobiPhyt Préparer Confortable” i „MobiPhyt Confort”. Jest to urządzenie do bezpiecznego przygotowania cieczy roboczej ułatwiające jej nalanie do opryskiwacza.

Dodatkowo najlepsi zawodnicy otrzymają tablety, produkty Syngenta (do wyboru), nawozy od firmy Yara i upominki od firmy Kverneland. Wszyscy finaliści otrzymają jednostkę siewną Hyvido o wartości 250zł oraz upominki od partnerów.

Pięciu najlepszych uczestników zostanie zaproszonych na wielki finał, który odbędzie się 11 lipca 2017 roku na Interrea Farm w Lewiczynie koło Grójca, w gospodarstwie Państwa Puncewiczów.

Na odwiedzających, jak co roku, czekało wiele atrakcji i konkursów  z ciekawymi nagrodami.

 

Tekst i fot.: MN

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

300 tysięcy złotych dla gospodarstw poszkodowanych przez powódź. Ruszył nabór wniosków

Rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez powódź, od 22 listopada do 30 grudnia 2024 r. mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na Inwestycje odtwarzające...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics