Pola Klasy S – Syngenta promuje nowości

Spotkania polowe w ramach Pól Klasy S w tym roku zaplanowane zostały aż w 9 lokalizacjach. Jednym z głównych miejsc gdzie można zapoznać się z technologią ochroną jaką proponuje firma są poletka pokazowe w Rogóźnie.

Syngenta zaprezentowała kolekcje odmian pszenicy ozimej, jęczmienia hybrydowego oraz rzepaku.

Przed nami otwierają się nowe horyzonty – wprowadzamy nowe produkty z grupy SDHI. Jestem pełen nadziei, że ta nowa grupa pozwoli nam wprowadzić produkcję na wyższe poziomy – powiedział dr Andrzej Bruderek z firmy Syngenta.

\"\"
 

Na polach zostały zastosowane kompleksowe programy ochrony proponowane przez Syngenta oraz przez partnera nawozowego – firmę Yara. Produktami tej firmy nawożono rzepak ozimy. Został wysiany 17.08.16 po pszenicy jarej.  15.08.16 zastosowano doglebowo – Yara Mila N: 16, P:8, K:16 w dawce 2,5 g/ha. Zabieg nawożenia powtórzono wiosną 2 razy: 5.03.17 – Yara Mila rapse w dawce 6,0 g/ha oraz 20.03.17 Yara Mila Bella Sulfan w dawce 2,0 g/ha.


„Najlepszym rozwiązaniem ochrony rzepaku przed chwastami jest preparat Colzor Trio 405 EC – jest skuteczny nawet podczas suszy" – podkreślił dr Bruderek.

Akcja na rzecz owadów zapylających


Syngenta, również w tym roku, zaprezentowała rozpoczętą w 2012 roku akcję  pt. Operation Pollinator – Akcja na rzecz Owadów Zapylających mającą na celu zwiększenie liczby owadów zapylających poprzez zapewnienie im właściwego środowiska naturalnego na użytkach rolnych. By zachęcić rolników do włączenia się w akcję, firma co roku bezpłatnie wysyła wszystkim chętnym gospodarzom mieszankę nasion dobraną tak,  by dobrze sprawdziła się w warunkach klimatycznych naszego kraju. W skład kompozycji wchodzą m.in. nasiona słonecznika zwyczajnego, facelii błękitnej, gryki zwyczajnej, koniczyny i lnu. Rośliny te długo kwitną, a swoim nektarem służą owadom zapylającym, takim jak pszczoły, trzmiele czy motyle.

Konkurs na najlepszego operatora opryskiwacza

Podczas spotkań polowych odbywały się eliminacje do 2 edycji konkursu na najlepszego operatora opryskiwacza.

\"\"
 

Finaliści będą walczyć  o nagrody Syngenta warte aż 14 000 zł oraz wiele atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów, firmy Yara Polska i Kverneland Group Polska.

Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł Operatora Opryskiwacza Roku 2017 oraz opatentowane przez Syngenta „MobiPhyt Préparer Confortable” i „MobiPhyt Confort”. Jest to urządzenie do bezpiecznego przygotowania cieczy roboczej ułatwiające jej nalanie do opryskiwacza.

Dodatkowo najlepsi zawodnicy otrzymają tablety, produkty Syngenta (do wyboru), nawozy od firmy Yara i upominki od firmy Kverneland. Wszyscy finaliści otrzymają jednostkę siewną Hyvido o wartości 250zł oraz upominki od partnerów.

Pięciu najlepszych uczestników zostanie zaproszonych na wielki finał, który odbędzie się 11 lipca 2017 roku na Interrea Farm w Lewiczynie koło Grójca, w gospodarstwie Państwa Puncewiczów.

Na odwiedzających, jak co roku, czekało wiele atrakcji i konkursów  z ciekawymi nagrodami.

 

Tekst i fot.: MN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here