15-latek kierował ciągnikiem wraz z przyczepą asenizacyjną po drodze publicznej

Totalnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 15-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który kierował ciągnikiem wraz z przyczepą asenizacyjną po drodze publicznej nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego podczas wykonywania czynności służbowych na terenie powiatu górowskiego, w dniu 28 października bieżącego roku, zatrzymali do kontroli drogowej 15- latka, który kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą asenizacyjną po drodze publicznej. Osoba nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowiedzialność za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami poniósł rodzic. Na tym jednak nie zakończy się powyższa interwencja. Notatka z kontroli drogowej trafi do Sądu Rejonowego w Głogowie.

Policja apeluje do wszystkich rodziców o rozsądek, dbajmy o swoje dzieci, o ich życie i zdrowie. Nie pozwalajmy na rzeczy, które w sposób realny stwarzają zagrożenie także dla innych osób. Bądźmy rozsądni – podkreślają policjanci.

Źródło: KPP Góra

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Różnica może kilku miesięcy i mógłby prowadzić zgodnie z literą prawa . Mój brat w wiku 16 lat miał T kategorię i mógł jechać zestawem 38 ton po drodze z prędkością np fastrakiem 90 na godz a maluchem już nie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Płatności w ramach ekoschematów obszarowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na 5 marca 2024 r. zaplanowała realizację przyznanych rolnikom płatności w ramach ekoschematów obszarowych w kampanii 2023 r. Agencja...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics