Advertisement

Rafał Romanowski nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wręczył dziś akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi panu Rafałowi Romanowskiemu.

Pochodzi z Szulmierza w gminie Regimin. Absolwent Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku na Wydziale Nauk Politycznych (kierunek dziennikarstwo i public relations) oraz Akademii Humanistycznej w tym samym mieście (kierunek marketing i reklama). Pracował w lokalnej telewizji w Ciechanowie oraz w Polkomtelu S.A. Następnie od 2006 był doradcą Henryka Kowalczyka (wówczas sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), a także szefem jego gabinetu jako pełnomocnika rządu ds. kształtowania ustroju rolnego.

Od 13 sierpnia 2007 do 16 listopada 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym samym roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z ostatniego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu płockim (otrzymał 3419 głosy). Od 2009 pracował w spółce prawa handlowego Stadnina Koni „Nowe Jankowice”, m.in. jako prokurent. Od 2009 był też wiceprezesem zarządu spółki z o.o. pod nazwą Grupa Hodowców Koni „Koń zimnokrwisty”.

Pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Związku Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych (od 2009 do 2017), po czym w 2018 został członkiem zarządu tej organizacji. Przewodniczył radzie Lokalnej Grupy Działania „Orzyc-Narew” (2011–2016), a w 2013 objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Przyjazne Przedszkole w Makowie Mazowieckim.

19 listopada 2015 ponownie został wiceministrem rolnictwa w randze podsekretarza stanu. W wyborach w 2018 z listy PiS uzyskał mandat radnego sejmiku mazowieckiego VI kadencji. W wyborach w 2019 kandydował do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 5, zdobywając 11 420 głosów. W wyborach w tym samym roku ubiegał się również o wybór do Sejmu. W styczniu 2020 odszedł z funkcji wiceministra. W marcu tego samego roku został pełnomocnikiem ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ds. rolno-spożywczych.

Źródło MRiRW, Wikipedia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE