15-latek petardą podpalił 300 balotów słomy

Policjanci Wydziału Kryminalnego wałeckiej komendy ustalili podpalacza balotów słomy. Właściciel wycenił straty na 35 000 złotych. Sprawą zajmie się niebawem Sąd Rodzinny i Nieletnich.

15-latek petardą podpalił 300 balotów słomy

Do pożaru doszło w godzinach wieczornych w gminie Wałcz. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu najpierw otrzymali zgłoszenie o palących się balotach słomy, a następnie przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego rolnika.

W sumie spaleniu uległo prawie 300 balotów

Właściciel wycenił straty na kwotę 35 000 złotych. W sumie spaleniu uległo prawie 300 balotów. Pożar gaszony był kilka godzin przez strażaków. Baloty słomy uległy całkowitemu spaleniu. Wszystko wskazywało na to, że pożar to efekt podpalenia.

Kryminalni, którzy zajęli się ustalaniem sprawcy lub sprawców podpalenia, szybko natrafili na istotny ślad w sprawie. Policjanci ustalili fakty i podejrzewanych o wzniecenie ognia. Na miejscu zdarzenia w chwili wybuchu pożaru była kilka młodych osób.  Z poczynionych ustaleń okazało się, że słomę podpalił będący wśród młodzieży 15 latek. Z relacji wynikało także, że dzieci spotkały się i bawiły przy stogu siana, kiedy to właśnie 15 latek wszedł na stóg i zaczął bawić się zapalniczką.

W pewnym momencie odpalił nią petardę, którą następnie rzucił na słomę. Nieletni nie byli w stanie zapanować nad sytuacją. Ogień szybko rozprzestrzeniał się. Słoma, która ulegała spaleniu miała być wykorzystana jako pasza dla zwierząt gospodarskich. Sprawę policjanci przekażą do rozpatrzenia do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 

Każdy pożar niesie za sobą zagrożenie zdrowia i życia oraz mienia.

Źródło: KPP Wałcz

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics