Advertisement

15 martwych dzików wyłowiono z kanału Stary Nogat

Z kanału Stary Nogat w województwie mazurskim wyłowiono 15 martwych dzików. Służby weterynaryjne zbadają co było przyczyną śmierci zwierząt. 

15 kwietnia 2021 r. o godz. 09:39 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o 10 martwych dzikach w Starym Nogacie obok miejscowości Ząbrowo.

15 martwych dzików wyłowiono z kanału Stary Nogat
15 martwych dzików wyłowiono z kanału Stary Nogat Fot.: KP PSP Malbork

Martwe dziki dryfowały po wodzie

Zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej z JRG Malbork. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu brzegu kanału Stary Nogat na odcinku ok. 5 km w kierunku Michałowa celem lokalizacji martwych zwierząt. Martwe dziki rozmieszczone były w różnych częściach kanału i w różnych odległościach od brzegu (4-6m).

Z pomocą w wydobyciu zwierząt z wody przybyli strażacy z  OSP Miłoradz z łodzią płaskodenną. Ratownicy w pełnym zabezpieczeniu (ubrania ochronne, rękawice i maski) z łodzi przy użyciu bosaków sprowadzali martwe zwierzęta na brzeg rzeki.

Fordem wbił się w ciągnik z przyczepą

Ostatecznie wyłowiono 15 martwych dzików i przewieziono je wyznaczone miejsce. Na miejsce zdarzenia dojechał przedstawiciel Wód Polskich. O wydarzeniu poinformowano również Powiatowego Inspekora Weterynarii.

Interwencja była bardzo trudna i trwała prawie siedem godzin.

AM/Redakcja AgroNews Fot.: KP PSP Malbork

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

trzynaście − osiem =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy dot. konkurencji rynkowej i jakości żywności

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE