17 sztuk bydła uciekło z gospodarstwa do lasu

17 sztuk bydła hodowlanego uciekło z gospodarstwa w gminie Batorz w województwie lubelskim. Na pomoc gospodarzowi przybyło ponad 50 ratowników ze straży pożarnej.

17 sztuk bydła uciekło z gospodarstwa do lasu
17 sztuk bydła uciekło z gospodarstwa do lasu Fot.: straz-janowlub.pl

Zwierzęta uciekły z gospodarstwa do pobliskiego lasu

17 lutego br. Państwowa Straż Pożarna w Janowie Lubelskim otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 17 sztuk bydła hodowlanego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, iż zwierzęta hodowlane dzień wcześniej uciekły z gospodarstwa do pobliskiego lasu.

Były to zwierzęta, które trzymano na wolnym wybiegu, a teren pastwiska był ogrodzony drewnianym płotem. Właściciel początkowo próbował sam odnaleźć zwierzęta, jednak bezskutecznie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie rozstawiono patrole dwuosobowe na krańcach lasu w celu lokalizacji stada. W wyniku podjętych działań 11 sztuk bydła odnaleziono, które tyralierą zagoniono do gospodarstwa.

17 sztuk bydła uciekło z gospodarstwa do lasu Fot.: straz-janowlub.pl
17 sztuk bydła uciekło z gospodarstwa do lasu Fot.: straz-janowlub.pl

W następnej fazie działań zlokalizowano pozostałe 6 sztuk bydła, niestety wypłoszone zwierzęta uciekały przed ratownikami i nie było możliwości ich załapania ani zagonienia do gospodarstwa. Celem zwabienia wypłoszonych zwierząt, właściciel rozstawił paśniki w pobliżu gospodarstwa.

W działaniach udział brało 4 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej, 14 ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych w ksrg oraz 35 ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych spoza ksrg.

AM/AgroNews na podstawie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here