Advertisement

31 ton tytoniu w nielegalnym magazynie

Mazowiecka i Kujawsko-Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) (Zarząd w Łodzi) zatrzymały 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zabezpieczono m.in. kompletną linię technologiczną do krojenia tytoniu. Gdyby towar trafił do sprzedaży, naraziłoby to budżet państwa na straty ponad 23 mln złotych.

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej przy kopie tytoniu.
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej przy kopie tytoniu. Fot.KAS

Na terenie pow. golubsko-dobrzyńskiego skontrolowano halę magazynową i pojazdy. Funkcjonariusze wykryli prawie 11 ton tytoniu do palenia oraz ponad 20 ton suszu tytoniowego. Zabezpieczyli linię technologiczną do krojenia tytoniu, agregat prądotwórczy, zestawy filtrujące oraz szereg środków służących do nawilżania i aromatyzowania tytoniu, a także dokumenty i 13,5 tys. złotych w gotówce.

W samochodzie jednego z zatrzymanych znajdowało się jedenaście telefonów komórkowych, urządzenia do wykrywania i zagłuszania sygnału GPS i GSM oraz duże zapasy żywności.

Podczas akcji zatrzymano 4 obywateli Ukrainy w wieku od 21 do 60 lat oraz 28-letniego Polaka, który w trakcie działań służb przywiózł zaopatrzenie dla pracowników krajalni.

W Prokuraturze Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu zatrzymanym przedstawiono zarzuty karno-skarbowe. 5 zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Dalsze czynności prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Źródło i fot.: KAS

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

szesnaście + dwadzieścia =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,905ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Stabilność finansowa – nowy obszar w ASAP Akademii

ASAP Akademia to kurs e-learningowy na temat rolnictwa zrównoważonego dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Korzystanie z kursu jest bezpłatne....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE