Pożar wiaty, w której składowany był olej napędowy

31 grudnia 2021 r.do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o pożarze wiaty, pod którą znajduje się olej napędowy składowany w zbiornikach.

Pożar wiaty, w której składowany był olej napędowy
Pożar wiaty, w której składowany był olej napędowy

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, dwa zastępy z OSP w Niechanowie oraz po jednym zastępie z OSP w Żydowie i OSP w Witkowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar wiaty magazynowej na paliwo, przy budynku stodoły. Brak osób poszkodowanych. Domownicy podjęli próbę gaszenia przy użyciu gaśnic i węża ogrodowego z wodą.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz jednego w obronie na stodołę. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do schładzania zbiorników poddanych działaniu termicznemu, które były szczelne oraz sprawdzono przyległą stodołę by wyeliminować ewentualne przedostanie się zarzewi ognia do wewnątrz budynku. Po schłodzeniu zbiorników miejsce pożaru pokryto pianą gaśniczą z Pro-Pack. Na miejscu obecna była również Policja.

Źródło i fot: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Suzuki pod kombajnem. Kobieta i troje dzieci w szpitalu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Piecki na terenie powiatu suwalskiego. Kombajn zderzył się z samochodem osobowym, ucierpiały cztery osoby. Kierujący kombajnem nie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE