Advertisement

Pożar wiaty, w której składowany był olej napędowy

31 grudnia 2021 r.do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o pożarze wiaty, pod którą znajduje się olej napędowy składowany w zbiornikach.

Pożar wiaty, w której składowany był olej napędowy
Pożar wiaty, w której składowany był olej napędowy

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, dwa zastępy z OSP w Niechanowie oraz po jednym zastępie z OSP w Żydowie i OSP w Witkowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar wiaty magazynowej na paliwo, przy budynku stodoły. Brak osób poszkodowanych. Domownicy podjęli próbę gaszenia przy użyciu gaśnic i węża ogrodowego z wodą.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz jednego w obronie na stodołę. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do schładzania zbiorników poddanych działaniu termicznemu, które były szczelne oraz sprawdzono przyległą stodołę by wyeliminować ewentualne przedostanie się zarzewi ognia do wewnątrz budynku. Po schłodzeniu zbiorników miejsce pożaru pokryto pianą gaśniczą z Pro-Pack. Na miejscu obecna była również Policja.

Źródło i fot: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dziewiętnaście − siedemnaście =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,904ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Stabilność finansowa – nowy obszar w ASAP Akademii

ASAP Akademia to kurs e-learningowy na temat rolnictwa zrównoważonego dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Korzystanie z kursu jest bezpłatne....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE