500 zł do krowy i 100 zł do tucznika. PiS zapowiada pomoc dla rolników

Dopłaty dla hodowców: co najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Kadzidle pod Ostrołęką.

W sobotę PiS ogłosił nowy program dopłat dla rolników. Ma to być co najmniej 100 zł na każdą świnię i 500 zł na krowę. Chodzi tu o małe gospodarstwa, które prowadzą własny chów, produkujących samodzielnie paszę dla zwierząt.

– Polskie rolnictwo ma ogromny potencjał. Dla nas wszystkich ważne jest, by szanse, które ma polska wieś, zostały wykorzystane. Rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie ku temu dążył – powiedział prezes PiS.

Dodał, że w UE trzeba walczyć i zabiegać o interesy Polski, w tym przede wszystkim, o interesy polskiej wsi.

– Polacy są wspólnotą i zadaniem władzy jest o tę wspólnotę dbać. Równość i wolność to nie tylko deklaracje, to musi być praktyka. Naszą wielką nadzieją jest, by polska wieś i miasto żyło na tym samym poziomie, aby różnice zostały zredukowane – oznajmił.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował do wyborców, aby podczas najbliższych wyborów do Europarlamentu, wzięli udział w głosowaniu.

– Nasz głęboki szacunek do polskiej wsi upoważnia do prośby – 26 idźcie na wybory i głosujcie na prawdziwą partię polskiej wsi, na Prawo i Sprawiedliwość – powiedział.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że zmiana, której rząd Prawa i Sprawiedliwości dokonał w polityce spowodowała, że dzisiaj Polska jest wśród krajów, które mają najwyższe transfery na wieś. I ten trend trzeba nie tylko utrzymać, ale i rozwijać.

– Polska wieś potrzebuje dobrego gospodarza, a Prawo i Sprawiedliwość takim gospodarzem jest. Chcemy zapobiegać niesprawiedliwemu podziałowi pomiędzy krajami członkowskimi UE. Chcemy, aby polska wieś odnosiła sukcesy na rynku europejskim – mówił.

Przypomniał, że Partie z Koalicji Europejskiej działały przeciwko polskiej wsi.

– My to odwróciliśmy. Stoimy murem za polskim rolnictwem. Chcemy tworzyć silną wieś, silne polskie rolnictwo, bo dzięki niemu polska wieś może odnieść wielki sukces. Idźmy na wybory, bo gdy zwyciężymy wizja Polski silnej, Polski zasobnej się spełni – zaapelował.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, iż „polska wieś jest piękna, jest naszym bogactwem narodowym”.

– Polska wieś to miejsce, gdzie ludzie chcą żyć godnie, chcą kształcić swoje dzieci. Nie pozwolimy na jej rozkradanie – powiedział.

Jak dodał, „współpraca, wspólnota, budowanie dobrej relacji pomiędzy miastem a wsią, promowanie polskiego rolnictwa są bardzo ważne”.

Redakcja AgroNews, na podst. PiS, Facebook, TVP Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here