52. aukcja Pride of Poland przyniosła hodowcom prawie 1,6 mln euro

Wczoraj skończyło się coroczne święto konia arabskiego. Zamyka je Letnia Aukcja Koni Arabskich Summer Sale, na którą wystawiono 19 koni – 16 klaczy i trzy ogiery. W niedzielę zakończyła się aukcja Pride of Poland.

52. aukcja Pride of Poland przyniosła hodowcom prawie 1,6 mln euro
52. aukcja Pride of Poland przyniosła hodowcom prawie 1,6 mln euro

Tegoroczna aukcja Pride of Poland to sukces polskiej hodowli koni arabskich – ocenił w Janowie Podlaskim minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

52. aukcja Pride of Poland przyniosła hodowcom prawie 1,6 mln euro. Tyle zapłacono za czternaście sprzedanych arabów.

Sprzedano 14 z 16 wystawionych koni

Prezes Polskiego Klubu Wyścigów konnych Tomasz Chalimoniuk podkreślił, że takiego wyniku jeszcze nie było – sprzedano 14 z 16 wystawionych koni.

Hodowcy mówią, że była to aukcja na najwyższym poziomie, że jesteśmy światowym punktem na mapie hodowli koni arabskich – podkreślił minister Grzegorz Puda podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim.

Hodowla koni arabskich To jest nasza duma narodowa i zrobię wszystko, aby tego typu wydarzenia i hodowle wspierać – dodał szef resortu rolnictwa.

Minister podkreślił także rolę jaka w hodowli koni czystej krwi arabskiej odgrywają hodowcy prywatni.

To bardzo ważne, że konie, których potencjał historycznie wywodzi się z naszych polskich stadnin, rozwijają się również w hodowlach prywatnych. Należy zrobić wszystko, aby hodowle koni arabskich w Polsce odbudowywać, przywracać, wspierać mówił minister Grzegorz Puda i zapewnił, że wszystkie polskie stadniny mogą liczyć na wsparcie resortu rolnictwa.

Źródło i fot.: MRiRW

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics