53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu olbrzymia kara!

53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Mężczyzna na terenie swojego gospodarstwa utrzymywał konia, który był zaniedbany, brudny a jego kopyta od bardzo dawna nie były werkowane. Na miejscu interweniowali pracownicy stowarzyszeń i fundacji na rzecz zwierząt OTOZ Animals oddział Kwidzyn i Fundacji Azyl dla koni „Kucykowo”z Leźna. Śledczy z kwidzyńskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przyjęli zawiadomienie w tej sprawie. Zwierzę zostało interwencyjnie odebrane właścicielowi.

53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu olbrzymia kara!

Do policjantów z kwidzyńskiej komendy, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wpłynęło zgłoszenie, że na terenie prywatnej posesji w Kamionce znajdował się zaniedbany koń, który finalnie został zabezpieczony przez OTOZ Animals Kwidzyn i Fundację Azyl dla koni „Kucykowo”z Leźna. Stróże prawa podjęli w tej sprawie niezbędne działania.

Kuc utrzymywany był w fatalnych warunkach


Na miejscu okazało się, że przebywający tam kuc utrzymywany był w fatalnych warunkach. Był bardzo zaniedbany, brudny i wystraszony, stan jego kopyt wymagał natychmiastowej pomocy kowala, ponieważ od bardzo dawna nie były one werkowane.

Policjanci w związku z wszczętym postępowaniem przeprowadzili czynności procesowe, w których trakcie zabezpieczono niezbędne dla postępowania dowody.

Jaka kara dla właściciela zwierzęcia?

Za znęcanie się nad zwierzęciem poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa właścicielowi grozi kara do 3 lat więzienia. Jeżeli sąd uzna, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, kara może wynieść do 5 lat więzienia.


W razie skazania za to przestępstwo sąd orzeka nawiązkę w wysokości od 1000 zł do 100 000 zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.

Pamiętaj!

Jeśli masz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach, oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, to skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail: zielonastrefa.kppkwidzyn@gd.policja.gov.pl

Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za którego pośrednictwem istnieje możliwość wskazania obszaru, na którym m.in. uprawiane jest kłusownictwo, niszczona jest zieleń lub organizowana jest nielegalna wycinka drzew.

Katalog zgłoszeń jest bardzo rozbudowany, dlatego zachęcamy, by skorzystać również z takiej formy przekazywania nam swoich podejrzeń o zabronionych czynach popełnianych przeciwko zwierzętom i środowisku.

Źródło i fot.: KPP Kwidzyn

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Arktyczny chłód nadpływa nad Polskę. Uwaga na przymrozki!

Najbliższy tydzień zapowiada się jako pochmurny i deszczowy. Intensywnie popada szczególnie w weekend na Pomorzu oraz w Sudetach. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics