Dramat w Toporowie: Zwierzęta i maszyny strawił ogień

Wczesnym rankiem w Poniedziałek Wielkanocny w Toporowie w województwie świętokrzyskim, miało miejsce tragiczne wydarzenie. Wybuchł pożar, który ogarnął oborę, w której przebywało około 40 zwierząt. Nie udało się uratować wszystkich zwierząt. Poszkodowani rolnicy proszą o wsparcie.

Dramat w Toporowie: Zwierzęta i maszyny strawił ogień

Dziś rano ogarnęło nas piekło

Na portalu zrzutka.pl uruchomiona została pomoc na odbudowę gospodarstwa: Bardzo ciężko i trudno jest prosić o pomoc, ale niestety życie okrutnie nas doświadczyło. Jesteśmy zmuszeni liczyć na wsparcie dobrych ludzi, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok ludzkiego nieszczęścia i osobistej tragedii. Dziś rano ogarnęło nas piekło. Stodołę, która była sercem naszego gospodarstwa, pochłonął pożar– napisali pogorzelcy.

Ogień w gospodarstwie wybuchł nad ranem. Gospodarz sam zdołał wyprowadzić część zwierząt jeszcze przed przyjazdem strażaków. Jednak część zwierząt zginęło w ogniu.

Dramat w Toporowie: Zwierzęta i maszyny strawił ogień

Zwierzęta i maszyny strawił ogień

„Część naszych zwierząt, którym poświęcaliśmy tyle uwagi i miłości, zginęło w płomieniach. Nasze maszyny, które pomagały nam w ciężkiej pracy w polu, zostały strawione przez ogień. To uczucie bezsilności, gdy patrzy się na to, co zostało z tego, co budowały pokolenia latami jest nie do opisania – czytamy w opisie zbiórki.

Jak wynika z opisu, gospodarstwo jest wielopokoleniowe i prowadzone już 50 lat. Prosimy razem z mężem o wsparcie, aby choć część strat pokryć i przywrócić nadzieję na odbudowę naszej wieloletniej, pokoleniowej ciężkiej pracy. Niestety ze względu, iż stodoła była wciąż w trakcie budowy nie była jeszcze ubezpieczona. Dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy gest solidarności – proszą o wsparcie poszkodowani rolnicy.

Celem jest uzbieranie 135 tysięcy złotych na odbudowanie gospodarstwa. Jeśli chcesz pomóc kliknij w LINK

AM/Redakcja AgroNews
Fot.: zrzutka.pl

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics