700 wystawców, najnowsze maszyny, hala-gigant. Ruszają targi AgroTech

Ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn i bezkonkurencyjnych ofert. Targi Kielce już po raz 21. zapraszają na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH od 27 do 29 marca 2015 roku.

 

\"rolnictwo,
Wiosną każdego roku Kielce zmieniają się w stolicę nowoczesnego rolnictwa, fot. Targi Kielce

Rekordowa edycja!

– Wiosną każdego roku Kielce zmieniają się w stolicę nowoczesnego rolnictwa. Pod koniec marca ponad 700 dobrze znanych na rynku firm z kilkunastu krajów zaprezentuje sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym i branży gospodarki zasobami leśnymi. Z ich ofertą w ubiegłym roku zapoznało się ponad 58
i pół tysiąca zwiedzających. To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce i najważniejsze wydarzenie w środowisku rolniczym. W tym roku po raz kolejny padł rekord – zaprasza do Targów Kielce dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

Na liście wystawców w 2015 roku są firmy z Polski, Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech. Podziwiać będzie można maszyny takich gigantów jak Farmtrac Tractors Europe, Case IH, Same Deutz-Fahr, Ursus, Zetor, Kuhn, New Holland, Lamborghini czy Horsch Maschinen.

– Stoiska i eksponaty przywożone przez wystawców zajmują co roku całą powierzchnię targową. W związku z tym z początkiem marca  Targi Kielce zmieniły się w plac wielkiej budowy. Na naszym terenie powstały cztery specjalne hale namiotowe o łącznej powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród nich jest prawdziwy hit czyli hala gigant. Takiej nie było jeszcze w Europie. To konstrukcja o wielkości 7 i pół tysiąca metrów kwadratowych – a to aż o ponad półtora tysiąca metrów więcej niż ma główna hala w Targach Kielce – E. Szerokość tego obiektu wynosi 50m a długość aż 150 metrów. Swoje miejsce znajdzie tam aż 200 stoisk. Elementy potrzebne do budowy hal namiotowych przywiozło 50 TIR-ów! – mówi prezes Andrzej Mochoń.

\"rolnictwo,
Targi AGROTECH to  najlepsza okazja by zadecydować, jak w najlepszy sposób spożytkować pieniądze płynące z dopłat w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, fot. Targi Kielce

W tym samym czasie w halach Targów Kielce odbędą się XV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Targi te to miejsce spotkań najlepszych specjalistów – pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.

Znamy zwycięzców!

Wiele z kilku tysięcy prezentowanych maszyn na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie.

Uroczysta gala targów obfituje w najważniejsze dla producentów maszyn rolniczych nagrody. Już dziś znamy firmy i produkty, które niezależne jury nagrodziło Medalem Targów Kielce.

Przewodniczący kapituły, dr inż. Andrzej Seliga z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczy oraz jej członkowie postanowili, że wyróżnienia w 2015 roku otrzymują firmy: Orsi Group Polska i Agroplast. Medalami uhonorowane zostaną przedsiębiorstwa Claas, Agco (za ciągnik Valtra INC), CNH Industrial Polska (za ciągnik CNH Industrial America LLC z USA), New Holland (za kombajn CNH Industrial Belgia), Agrola, Inventor oraz Swimer.

Puchar Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tym roku powędruje do Zakładu Metalowego Agromasz za produkcję wysokiej jakości ładowaczy czołowych do wszystkich typów ciągników krajowych i zagranicznych dostępnych na polskim rynku.

Podczas uroczystego wręczenia nagród 27 marca wystawców swoimi nagrodami uhonorują także Stowarzyszenie Naukowo Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa, KRUS Krajowa Rada Izb Rolniczych, Świętokrzyska Izba Rolnicza, Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, europoseł Czesław Siekierski. AGROTECH to także miejsce, gdzie wręczony zostanie tytuł Maszyna Rolnicza Roku oraz ministerialne odznaczenia Zasłużony dla Rolnictwa.

Czytaj także:
Zwycięzca Internetowego Konkursu "Maszyna Rolnicza Roku 2015" wybrany!

Podczas ceremonii otwarcia Targów Telewizja Interaktywna AgroNews wręczy nagrody zwycięzcy Internetowego Konkursu Maszyna Rolnicza Roku 2015. W tym roku laureatem został ciągnik rolniczy Steyr 6230 CVT produkowany przez CNH Industrial Oesterreich GmbH. Producent ciągnika otrzyma statuetkę Telewizji Interaktywnej AgroNews oraz Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, a także nagrodę o wartości 20.000 zł w postaci powierzchni reklamowej na platformie internetowej AgroNews.com.pl

Redakcja AgroNews, fot. Targi Kielce

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,177FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,552ObserwującyObserwuj
5,420SubskrybującySubskrybuj

HPAI: Tragedia w kurnikach na Mazowszu. Kolejne 26 ogniska grypy ptaków

Wirus HPAI dziesiątkuje polski drób. W tym roku potwierdzono już 169 ognisk ptasiej grypy. Większość z nich stwierdzono w dwóch województwach o najwyższym w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE