80 latka chciała pomóc poznanemu mężczyźnie przyjechać z Jemenu do Polski – straciła blisko 40 tysięcy złotych

80 letnia kobieta straciła blisko 40 tysięcy złotych, które przekazała poznanemu w Internecie mężczyźnie przebywającemu na kontrakcie w Jemenie, aby pomóc mu przyjechać do Polski. Dzięki czujności pracownicy banku uchroniono seniorkę przed stratą kolejnych 20 tysięcy złotych.

Do policjantów z Dęblina zgłosiła się 80-letnia kobieta, która zawiadomiła o oszustwie.

Kobieta poinformowała, że poznała w sieci internetowej osobę, z którą korespondowała kilka miesięcy za pomocą jednego z komunikatorów. Poznana osoba podawała się za mężczyznę przebywającego w Jemenie na kontrakcie. Oszust zapewniał kobietę, że chce przyjechać do Polski aby z nią zamieszkać, lecz nie może tego zrobić, gdyż ma zablokowane środki. Mężczyzna poprosił zawiadamiającą o przekazanie pieniędzy, gdyż są mu potrzebne do zakupu biletu i odblokowania konta.

80 latka przystała na jego prośbę i w dwóch przelewach przekazała łącznie 32 tysiące złotych na konto wskazane przez oszusta. Dodatkowo wykupiła i przekazała 60 kart podarunkowych o wartości ponad 6,5 tysiąca złotych.

Pokrzywdzona chciała dokonać kolejnego przelewu i w tym celu udała się do placówki swojego banku. Tym razem dzięki czujności pracownicy banku nie doszło do przekazania środków w kwocie 20 tysięcy złotych.

W wyniku działania przestępczego oszusta kobieta straciła blisko 40 tysięcy złotych.

Szczegóły tego przestępstwa publikujemy, ponieważ chcemy, by dotarł on do szerokiego grona odbiorców. Oszuści ciągle modyfikują swoje metody, znają również metody manipulowania swoich ofiar. Policjanci te metody znają również doskonale, dlatego ponownie apelują  o rozsądek i w przypadku najmniejszej wątpliwości, o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do otrzymywanych informacji oraz poznawanych osób spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Źródło: KPP Ryki, aspirant Łukasz Filipek

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Notowania giełdowe pszenicy odbijają w górę

Notowania amerykańskiej pszenicy wzrosły we wtorek o ponad 3% po dziewięciu sesjach spadkowych z rzędu. Wzrost notowań w Chicago pociągnął w górę unijny kontrakt...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics