9 ciągników rolniczych w ogniu

5 marca nad ranem doszło do pożaru ciągników rolniczych w komisie maszyn rolniczych w Sokołach na Podlasiu. 7 maszyn spłonęło całkowicie, 2 uległy jedynie nadpaleniu.

9 ciągników rolniczych w ogniu Fot.: www.wysokomazowiecki24.pl

Pożar ciągników w komisie

Aż sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano do pożaru jaki wybuchł na terenie salonu maszyn rolniczych w Sokołach w województwie podlaskim. Zgłoszenie strażacy otrzymali przed 4 rano. Pożar objął 9 ciągników rolniczych ustawionych blisko siebie na utwardzonym placu.

9 ciągników rolniczych w ogniu Fot.: www.wysokomazowiecki24.pl
9 ciągników rolniczych w ogniu Fot.: www.wysokomazowiecki24.pl

Jak podaje portal wysokomazowiecki24.pl: „Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu wody oraz piany gaśniczej na palące się maszyny, jednocześnie zabezpieczając sąsiadujące maszyny celem uniknięcia rozprzestrzenianiu się ognia. Na skutek pożaru całkowitemu spaleniu uległo 7 ciągników rolniczych oraz 2 ciągniki uległy częściowemu nadpaleniu. Bardzo duże zadymienie podczas trwania akcji ratowniczo-gaśniczej wymuszało u ratowników pracę w aparatach ochrony układu oddechowego”. 

Strażacy zareagowali szybko i zdecydowanie, dzięki temu pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałe maszyny. Na placu w sumie znajdowało się ponad 50 maszyn rolniczych. Dalsze procedury wyjaśniające pożar prowadzi policja.

AM/Redakcja AgroNews na podst. wysokomazowiecki24.pl
Fot.: wysokomazowiecki24.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

cztery × dwa =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE