Agronomist.pl ma już dwa lata. Bank BNP Paribas stale rozwija swoją platformę dla sektora Food&Agri

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy liczba użytkowników portalu Agronomist.pl wzrosła o 280%. Pierwsza w branży, autorska platforma Banku BNP Paribas dla rolników i przetwórców rolno-spożywczych obchodzi drugie urodziny. Znaczący wzrost liczby użytkowników to efekt stałego zwiększania dostępności treści i poszerzania listy funkcjonalności. Kolejna nowość to kalkulator emisji gazów cieplarnianych w gospodarstwie rolnym.

Agronomist.pl ma już dwa lata. Bank BNP Paribas stale rozwija swoją platformę dla sektora Food&Agri
Agronomist.pl ma już dwa lata. Bank BNP Paribas stale rozwija swoją platformę dla sektora Food&Agri

Blisko 50% użytkowników Agronomist.pl stanowią panie

Agronomist.pl jest tworzony wspólnie z przedsiębiorcami rolnymi oraz przetwórcami. Stale zyskuje większą rozpoznawalność na rynku, również wśród kobiet związanych z rolnictwem. Od roku na portalu dostępna jest sekcja „Agro na Obcasach”. Tu publikowane są autorskie materiały kierowane do aktywnych i przedsiębiorczych kobiet. Strategia wspierająca przedsiębiorczość kobiet znajduje odzwierciedlenie w statystykach odwiedzin portalu. Już blisko 50% użytkowników Agronomist.pl stanowią panie.

– Misją Agronomist.pl i całego Food&Agri International Hub w Banku BNP Paribas jest wspieranie transformacji polskiego sektora rolno-spożywczego w kierunku zrównoważonej produkcji i realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu. Za pośrednictwem portalu dostarczamy wiedzę i narzędzia, które ułatwiają optymalizację działań biznesowych, np. z zakresu rolnictwa precyzyjnegomówi Anna Link, Dyrektor Biura Rozwoju Bankowości i Klientów Strategicznych – Międzynarodowy Hub Food&Agri Grupy BNP Paribas. – Zachęceni szybko rosnącą liczbą użytkowników pracujemy nad kolejnymi funkcjonalnościami, które udostępnimy w najbliższych miesiącach – dodaje.

Już niebawem nowe narzędzie: kalkulator emisji gazów cieplarnianych

Jednym z nowych narzędzi, które wkrótce zostaną udostępnione na Agronomist.pl, jest kalkulator emisji gazów cieplarnianych pozwalający oszacować emisyjność netto na poziomie każdego gospodarstwa. Narzędzie pomoże przedsiębiorcom rolnym lepiej wypełniać zobowiązania wynikające z celów strategii Europejskiego Zielonego Ładu. Kalkulator będzie dostępny online i w prosty, intuicyjny sposób pozwoli precyzyjnie wyliczyć emisję gazów cieplarnianych gospodarstwa, dopasowując wynik do konkretnego pola uprawnego i hodowli. Modele matematyczne zastosowane w kalkulatorze opracowały uznane ośrodki akademickie: uniwersytety w Wageningen, Cambridge, Oxfordzie i Edynburgu.

Portal rozwijany jest sukcesywnie. Producenci rolni i przetwórcy już od kilku miesięcy mogą korzystać m.in. z kalkulatora azotowego, który ułatwia wyliczenie, ile azotu zawierają nawozy wytwarzane w danym gospodarstwie i czy te wartości są zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Użytkownicy mają również do dyspozycji moduł „Nieruchomości” czy moduł „Rola Prawnika” zawierający interpretacje przepisów prawa istotnych dla sektora.

Bank BNP Paribas finansuje zielone inwestycje

Najnowsze ceny rynkowe

Agronomist.pl pozwala także w prosty sposób śledzić notowania średnich cen wieprzowiny, drobiu, zbóż i oleistych na świecie. Korzystać z rolniczego serwisu pogodowego, kalendarza wydarzeń branżowych oraz kalkulatora kredytu inwestycyjnego. Dostępne też są  narzędzia rolnictwa precyzyjnego, w tym satelitarnego monitoringu pól.

Po skończonej pracy, użytkownicy Agronomist.pl mogą zajrzeć do sekcji „Po Godzinach”. Znajdą tam edukacyjną wersję kultowej gry Pac-Man oraz quizy, dzięki której można sprawdzić wiedzę z zakresu ekologii, w tym m.in. zarządzania odpadami.

Bank BNP Paribas planuje dalszy rozwój portalu w odpowiedzi na oczekiwania i wskazówki Klientów z sektora rolno-spożywczego i partnerów biznesowych.

Więcej na www.agronomist.pl.

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − ten =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE