Prawie 4 promile i ciągnik? To musiało się źle skończyć!

O wielkim szczęściu w nieszczęściu może mówić 38-letni mieszkaniec gminy Orla na Podlasiu. Ciągnik, którym kierował, wjechał do rowu, a następnie przygniótł 35-letniego pasażera. Kierowcę ciągnika doprowadzono do aresztu, a poszkodowany pasażer pasażer trafił do szpitala.

Prawie 4 promile i ciągnik? To musiało się źle skończyć!
Prawie 4 promile i ciągnik? To musiało się źle skończyć! Fot.: Policja Podlaska

Kierowca traktora miał 4 promile alkoholu w organizmie

W poniedziałek dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gminie Orla. Będący na miejscu policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn jechało ciągnikiem rolniczym do momentu, aż traktor zjechał do rowu i przygniótł jednego z nich. Chwilę później okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę doprowadzono do aresztu. Natomiast pasażer, który wypadł z ciągnika i został przez niego przygnieciony, trafił do szpitala.

„Piłeś, nie jedź”

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze. Hasło „Piłeś, nie jedź” jest zawsze aktualne.

Ursus zmiażdżył 48-letniego traktorzystę

Z uwagi na okres wzmożonych prac polowych, funkcjonariusze przypominają też:

– każdy ciągnik powinien być sprawny technicznie i posiadać aktualne okresowe badania,

– nie zasłaniajmy w pojeździe świateł i urządzeń sygnalizacyjnych poprzez doczepione maszyny.  Wystające części  maszyn, które mogą naruszać stateczność pojazdu lub zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, mogą być na czas jazdy zdemontowane lub złożone,

– nie pozwalajmy osobom małoletnim oraz osobom bez uprawnień, na kierowanie ciągnikami i maszynami rolniczymi,

– nie przewoźmy pasażerów na przyczepach oraz w kabinach ciągników, jeśli nie są do tego przystosowane.  Dopuszczone jest umieszczenie w ciągniku rolniczym siedzenie dla pasażera, o ile nie naraża to na niebezpieczeństwo pasażera i nie stwarza ograniczenia w kierowaniu ciągnikiem.

AM/Redakcja AgroNews na podst. Policja Podlaska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE