AGRORing – debata na temat przyszłości polskiego rolnictwa

Wczoraj w Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyła się debata na temat przyszłości polskiego rolnictwa – AGRORing. Spotkanie zostało zorganizowane tuż przez wyborami do Parlamentu Europejskiego, by rolnicy mogli zapoznać się ze stanowiskiem poszczególnych partii w sprawach wsi.

AGRORing
 

Udział w starciu AGRORing wzięli posłowie: Jarosław Sachajko (Kukiz’15), Jacek Bogucki (PiS), Artur Dunin (PO) i Jacek Wilk (Konfederacja). W debacie miał uczestniczyć także Marek Sawicki, ale z niewiadomych przyczyn nie pojawił na sali.

AGRORing

Spotkanie poprowadził Michał Kołodziejczak, lider AGROUnii oraz Paweł Kuroczycki, redaktor naczelny Tygodnika Poradnik Rolniczy.

Uczestnicy byli pytani m.in. o wyrównanie o dopłat bezpośrednich dla polskich rolników, o wiek emerytalny rolników, o sytuację w polskim rolnictwie, o pomysł na zapobiegnie skutkom suszy, a także o odpowiedzialność polityków za sytuację na wsi.

Każdy z polityków miał 1,5 minuty na wypowiedź. Zobaczcie, co mówili i jaką mają receptę na uzdrowienie polskiego rolnictwa:

Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here