ARiMR zapłaciła 1,5 mln zł telewizji Trwam

1,5 mln zł – tyle Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapłaciła Fundacji Lux Veritatis założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka. Większość tej sumy została przeznaczona na produkcję i emisję kilkudziesięciu odcinków programu “Wieś to też Polska” na antenie TV Trwam. Zdaniem posła Krzysztofa Brejzy (PO), „tą sprawą powinna zająć się prokuratura i biegły medioznawca”.

ARiMR, Lux Veritatis, TV Trwam, Tadeusz Rydzyk, dopłaty

Z informacji, które poseł PO Krzysztof Brejza otrzymał od ARiMR, wynika, że w latach 2016-2018 Agencja zawarła kilka umów z toruńską Fundacją Lux Veritatis na kwotę ok. 1,5 mln zł. Większość tej sumy została przeznaczona na produkcję i emisję kilkudziesięciu odcinków programu “Wieś to też Polska” na antenie TV Trwam. Wyemitowano także trzy spoty reklamowe dotyczące składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

– W telewizji o oglądalności osiedlowej kablówki wykupili programy, w których godzina dwóch gadających głów kosztowała rolną agencję 20 tys. zł – oburza się poseł Brejza.

Trudno się z nim nie zgodzić, wszak średnia oglądalność TV Trwam to ok. 34 tys. widzów, co daje jej zaledwie 30. miejsce na liście oglądanych kanałów.

– Tą sprawą powinna zająć się prokuratura i biegły medioznawca – uważa poseł..

Warto też przypomnieć, że dyrektorem ARiMR w Toruniu jest Jolanta Sobecka – córka posłanki PiS Anny Sobeckiej, od lat związanej z TV Trwam.

Kamila Szałaj, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here