AgroUnia chce stworzyć związek zawodowy rolników

Po rezygnacji z tworzenia partii politycznej, Michał Kołodziejczak wraca do działania w AgroUnii. Razem z obecnym liderem tej organizacji, Filipem Pawlikiem, zamierzają utworzyć związek zawodowy rolników.

AgroUnia, Michał Kołodziejczak, związek zawodowy rolników, związek zawodowy, Filip Pawlik

Michał Kołodziejczak, założyciel AgroUnii przyznaje, że do tej pory organizacja działała „jedynie w bardzo swobodnej formule jednocząc rolników i konsumentów”. Razem z obecnym liderem tej organizacji, Filipem Pawlikiem, postanowili utworzyć związek zawodowy rolników.

– Dziś jestem przekonany, że jest nam potrzebny związek zawodowy, który już niedługo zostanie powołany. Będzie to kolejne narzędzie do jeszcze sprawniejszego i skuteczniejszego działania – mówi w wywiadzie dla AgroLajtu Kołodziejczak.

Zdaniem Kołodziejczaka, związek zawodowy jest bardzo potrzebny, mimo że w Polsce działa wiele takich organizacji.

– Niestety obecne związki są fasadowe. Jeśli już czymś się zajmują to albo tak jak organizacja pana Izdebskiego organizują dyskotekę w rocznicę śmierci Andrzeja Leppera albo jak Samoobrona organizują kolonie dla dzieci z funduszy KRUS, co z resztą stało się intratnym biznesem dla kilku działaczy. W tym samym czasie w kraju szaleje ASF, importuje się znaczne ilości zboża z Ukrainy, słabą pozycję rolników wykorzystują pośrednicy oraz markety zaniżając ceny wołowiny oraz warzyw czy owoców, a jednocześnie podnoszą je w sklepach. My chcemy być skuteczni i mamy zamiar zmieniać, a nie jedynie się przyglądać. Nadszedł czas na sformalizowanie naszej działalności w formie prawnej. Musimy mieć wszystkie możliwe narzędzia. Rolnictwo jest w Polsce bardzo zróżnicowane i moim marzeniem jest związek skupiający różnych producentów pogrupowanych w odpowiednich działach tematycznych, czy jak kto woli produkcyjnych – deklaruje Kołodziejczak w rozmowie z AgroLajtem.

oprac. i fot. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here