AGROunia dopięła swego. Minister Puda spotka się z rolnikami

4 października o 12.00 dojdzie do spotkania Kołodziejczak – Puda, AGROunia- ministerstwo rolnictwa. To pierwsze spotkanie dwustronne. Do tej pory ministerstwo spotkało się z kilkoma związkami ale nie z przedstawicielami AGROunii.

Spotkanie Michała Kołodziejczaka z Grzegorzem Pudą podczas wystawy AGRO SHOW

Do spotkania doszło podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach. Jak relacjonują przedstawiciele AGROunii na targach pojawił się minister rolnictwa Grzegorz Puda.

AGROunia wyszła na spotkanie z nim. Nie chciał się zatrzymać. Ochrona brutalnie próbowała odciągnąć rolników. To oni przez megafon zadawali mu niewygodne pytania. Pojawiły się flagi AGROunii. Michał Kołodziejczak zapytał wprost: kiedy minister spotka się z AGROunią?

Rolnicy nie odpuścili, za każdym razem zastawiali drogę ministrowi i jego ochroniarzom.

W pewnym momencie minister wymknął się z kordonu rolników. Służby zamknęły go w kontenerze na stanowisku targowym ministerstwa. Wejścia zostały obstawione. Rolnicy czekali na ministra – skandowali „Dawajcie Pudę”, „Kołodziejczak”.

Minister zamknięty w kontenerze, rolnicy przed wejściami

Nastał impas – minister zamknięty w kontenerze, rolnicy przed wejściami. Organizator targów czuł się odpowiedzialny za to co dzieje się na AGRO SHOW. Zrobił wszystko, by doszło ustalenia terminu spotkania.

Michał Kołodziejczak podczas wywołań ministra Pudy do rozmów fot. FB AGROunia

„Wiecie że mamy waleczne serca, nie odpuścimy. Będziemy o was walczyć. Mamy rzeczy do załatwienia na już. Jesteśmy konsekwentni w tym, co robimy” – powiedział Kołodziejczak.

Do wymiany zdań AGROunii z ministrem Pudą w końcu doszło. Zostały ustalone rozmowy w Warszawie– 4.10.2021 o godzinie 12.00 w gmachu ministerstwa rolnictwa.

AM/Redakcja AgroNews na podst. FB AGROunia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 20 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,894ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Czy Brazylia zdominuje unijny rynek kurczaków?

Polskie drobiarstwo jeszcze nie odetchnęło z powodu COVID-19 i grypy ptaków a już pojawiło się kolejne poważne zagrożenie na horyzoncie. Zakładając najgorszy scenariusz może...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE