Ruszył proces generacji protokołów dotyczących tegorocznej suszy

Dziś tj. 27 września br. rozpoczął się proces generowania w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” protokołów oszacowania szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy. Przyspieszy to proces ich akceptowania przez wojewodę lub przez osoby upoważnione przez wojewodę. 

Ruszył proces generacji protokołów dotyczących tegorocznej suszy
Ruszył proces generacji protokołów dotyczących tegorocznej suszy

Producenci rolni, którzy w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” złożyli wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem suszy wnioskowali o  przyspieszenie tego procesu.

Od przyszłego tygodnia producenci rolni, których wnioski o oszacowanie szkód zostaną odrzucone automatycznie przez aplikację będą otrzymywać kalkulację wraz z informacją, że straty spowodowane wystąpieniem suszy są poniżej 30 % średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym z ostatnich trzech lat poprzedzających 2021 r.

Zarówno protokół, jak i kalkulacja będą dostępne w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” po zalogowaniu się do tej aplikacji  przez producenta rolnego swoim  profilem zaufanym.

Uruchomienie od 27 września 2021 r. panelu dla urzędów wojewódzkich oznacza   zablokowanie funkcji anulowania już wysłanych wniosków w celu ich poprawienia.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w roku bieżącym  suszy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód do 15 października 2021 r.

Źródło: MRiRW

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics