AGROunia: „Premierze spotkaj się z rolnikami”

15 Lipca pisaliśmy, że minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda towarzyszył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas wizyty w rodzinnym gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim. Okazuje się, że AGROunia też tam była.

Agrounia - "Premierze spotkaj się z rolnikami"
Agrounia – „Premierze spotkaj się z rolnikami”
Były flagi AGROunii, wyły syreny a rolnicy skandowali „Premierze spotkaj się z rolnikami”. O swoich żądaniach AGROunia poinformowała także przedstawicieli władz będących na miejscu. Premier kolejny raz uciekł i nie chciał spotkać się z rolnikami. Nie chciał wsłuchać się w prawdziwe historie polskich rolników.
Gospodarstwo jedno z największych w okolicy, uprawiające 1500 ha, wręcz pokazowe, idealnie pasujące do propagandy, jaką sprzedaje nam premier mówiący, jaki to Nowy Ład jest dobry dla rolników.
„O wizycie dowiedzieliśmy się przypadkiem od lokalnych rolników, którzy poinformowali nas o tym, że jest poszukiwane gospodarstwo dobrze rozwinięte nieprowadzące produkcji trzody chlewnej oraz drobiu, większość odmówiła, ale jak widać nie wszyscy” – napisała AGROunia.
W ten sposób od razu widać, że partia rządząca chce zatuszować i przemilczeć pewne tematy i problemy, jakie gnębią polskich rolników. Między innymi rozprzestrzeniający się wirus ASF oraz ptasią grypę, która w minionych miesiącach skutecznie wpędziła w kryzys jedną z największych gałęzi polskiego rolnictwa.
Okolica tego gospodarstwa została skutecznie odcięta od świata przez policję i pracowników SOP-u kilka godzin przez planową wizytą. Niezbyt skutecznie, ponieważ grupa rolników z AGROunii polami dostała się na miejsce konferencji.
Rolnicy zostali dostrzeżeni przez ministra i premiera, ale niestety całkowicie zignorowani dowodem tego było podkręcenie nagłośnienie, aby zagłuszyć rolników wołających i proszących o spotkanie. Minister rolnictwa nie omieszkał zrobić sobie zdjęcia z kołem gospodyń wiejskich odwracając się przy tym plecami do grupy okolicznych rolników którzy znajdowali się 30 metrów dalej oddzieleni pasem policjantów.
Źródło: AgroUnia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

xFarm Technologies stawia na rolnictwo zrównoważone

Nowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności została firma xFarm Technologies działająca w sektorze cyfryzacji agrobiznesu, która dostarcza rozwiązania wspierające rolników w optymalizacji zasobów, oszczędzaniu czasu i pieniędzy...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics