Największy protest rolników od lat. Ardanowski mówi kiedy koniec polskiego rolnictwa?

Dziś rozpoczął się Generalny Strajk Rolników. Według zapowiedzi protestujących, strajk ma potrwać do 10 marca 2024 roku. Rolnicy żądają powstrzymania napływu żywności z Ukrainy oraz odejście od europejskiego Zielonego Ładu.

Jeśli teraz ponownie miałby napłynąć duże ilości zboża, rzepaku, mięsa drobiowego, owoców miękkich, jaj itd. to jest koniec polskiego rolnictwa – trzeba być tego świadomym podkreśla Jan Krzysztof Ardanowski. Rolnicy mają tę świadomość dlatego walczą, nie o o swój interes, ale w interesie całego społeczeństwa polskiego i europejskiego!!!!

Cała wypowiedź w filmie

YouTube player

Rolnicy – nie tylko polscy, lecz także innych krajów członkowskich – oczekują uproszczenia i odbiurokratyzowania Wspólnej Polityki Rolnej. W większości krajów członkowskich występuje brak opłacalności produkcji rolnej. Ceny nawozów, maszyn, środków do produkcji rolnej rosną, a ceny wielu produktów rolnych spadają. Rolnikom narzucono konieczność wprowadzenia wielu kosztownych działań w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz działań nieracjonalnych w zakresie Zielonego Ładu, które mają charakter restrykcyjny.

Co wyprowadziło rolników na drogi?

Są dwie przyczyny, które wyprowadziły rolników na drogi – unijna polityka rolna i zbyt szerokie otwarcie na produkty rolne z Ukrainy. Wcześniej problemy były odczuwalne przede wszystkim przez tzw. kraje frontowe, czyli państwa bezpośrednio graniczące z Ukrainą podkreśla minister rolnictwa Czesław Siekierski.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”: Nasza cierpliwość się wyczerpała

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”, na posiedzeniu Prezydium  Związku w dniu 31 stycznia 2024 roku, jednogłośnie podjął uchwałę o  ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach z dniem 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00.

Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny.

YouTube player

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP. Prezydium NSZZ RI „Solidarność” apeluje o SOLIDARNOŚĆ całej społeczności rolniczej.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Rolnicy Związki Zawodowe Branżowe Wszyscy POLACY Zaprotestujmy Rozwiązań Rząd Powołanie Konstytucyjnych Sędziów Wolą Wyboru Narodu Ponad Partyjnych To Wolni To Posłowie Powinni Że Wszystkich Polaków Posłów Senatorów Z 500 set Posłów Do Rządu Poza Partyjnymi Losowo wybrany W śród Posłów utworzenie Nowego Rządu Poza Partyjnymi Podziałami Władzy To nie będzie Korupcji Dzielenie Narodu Polskiego na Gorszych Lepszych Bez Dyscypliny Partyjnych Podziału Władzy Stanowisk Powołanie Konstytucyjnych Sędziów Wolą Wyboru Narodu Polskiego Wolne Media Wybory Wolne Wyborach Sędziów Z Wszystkich Sadziow Niezależnych Nie Mianowanych w Śród Kast Prawa

  2. Rolnicy strajkują ale co pokazują swoją obecnością na drodze to porażka.dla mnie rolnik to który ma ponad 50 ht ziemi a nie pokazują wypowiedzi rolników z 18 ht ziemia że płody tanie i tak dalej.obliczmy rolnika który ma 70 ht ziemi i sieje sama pszenicę dochód w przeliczeniu na miesiąc to 35000 tysi miesięcznie przy skupie 750 zł.plus dopłatą roczna 70000 tys plus tańsze paliwo i na co ma narzekać .a narzeka ten co ma parę ht na krzyż i wielki rolnik za trzy grosze tylko tacy tam strajkuja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIORiN kontroluje przejścia graniczne z Ukrainą

Granica polsko-ukraińska jest równocześnie wschodnią granicą Unii Europejskiej. W związku z natężonym ruchem granicznym towarów, w Oddziałach Granicznych na granicy z Ukrainą, zwiększono obsadę...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics